Böyle anlamlı bir günde bir araya olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akkaya, “Gerçekten necip bir milletin varisleri olmaktan her zaman gurur duyuyoruz. Her zaman başımızın üstünde yeriniz var, Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi’nin düzenlediği iftar organizasyonunda ilçede bulunan şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınları bir araya geldi.

İftar programına; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Başsavcı Vekili Adli Yargı Komisyon Başkanı Burak Dinç, Akşehir Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (AKŞAD) Başkanı İsmail İnce, ilçe protokolü, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

Başkanı Akkaya program öncesinde masaları tek tek gezerek şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi.

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Birlik ve beraberlik duygusuyla yapılan iftarın ardından konuşan Başkan Akkaya, Ramazan ayının mübarek olmasını dileyerek, “Rabbim inşallah bizleri bayrama eriştirsin. Ramazan ayını bizler için Gazze’deki dindaşlarımız ve Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız için kurtuluşa vesile kılsın” diyerek konuşmasına başladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akkaya, “Gerçekten necip bir milletin varisleri olmaktan her zaman gurur duyuyoruz, heyecan duyuyoruz. Allah razı olsun dedelerimizden, ecdadımızdan bu vatanı bize vatan kılmak için canlarını hiçe saymışlar ve savaşmışlar. Bu vatanı bize emanet etmişler. Her zaman başımızın üstünde yeriniz var, Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

“BİZLER SİZİN İÇİN BURADAYIZ”

Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel ise, “Bizler sizler için buradayız. Allah devletimizin bekasını, milletimizin memnuniyetini daim kılsın. Bayrağımızın altında özgürce hür ve müreffeh bir şekilde yaşamak için bize güç, kuvvet versin. Bunun için bizlere çalışmak ve gayret göstermeyi Yüce Rabbim nasip etsin. Bugüne kadar bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimize rahmet ediyor, gazilerimize sağlık sıhhatler diliyorum” diye konuştu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ERDEM, BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise şöyle konuştu; “Bugün özel bir gün, aslında şehitlerimizi her gün anıyoruz, her gün aklımızdasınız. Allah bu toprağa bedenini feda eden tüm şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin, cennetinde zaten misafir eyleyecektir. Gazilerimize de sağlık, afiyet diliyorum. Ailelerine birlik-beraberlik içinde hayatlarını sürdürmelerini diliyorum. Başta Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz şehitlerimize dönük hassasiyetlerini her noktada gösteriyor. Çıkardığımız yasalarda da bellidir zaten, bütün gücümüzle yanınızda olmaya çalışıyoruz. Bu program vesilesiyle aranızda olmaktan, sizleri görmekten memnuniyetimi ifade etmek isterim. Programı hazırlayan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Buraya gelerek bu güzel görüntüyü verdiğiniz için sizlere de tek tek teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

Şehit aileleri ve gaziler de düzenlenen programdan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederek, Akşehir Kaymakamlığı’na ve Akşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.