Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri H.E. isimli şüphelinin Nasreddin Mahallesinde bulunan evinde el yapımı sahte/kaçak alkol yapıp sattığı yönünde yapılan ihbarı değerlendirdi. Devletin vergi kaybına neden olan sahte/kaçak içki ile mücadele için gelen her ihbarı değerlendiren asayiş büro amirliği ekipleri ihbara istinaden Nasreddin Mahallesinde bulunan H.E.’nin evine baskın düzenledi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile H.E.’ye ait Nasreddin Mahallesindeki evinde arama yapan asayiş büro amirliği ekipleri satışa hazır şekilde pet şişeler içerisinde sahte/kaçak alkol ele geçirdi. Ele geçirilen 0,5 litrelik 13 adet pet şişe içerisinde yaklaşık 6,5 litre rakı ile 5 litrelik damacana içerisinde yaklaşık 3 litre viskiye el koyan ekipler şüpheli H.E. yi de gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüpheli H.E. hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan H.E. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi.