Kızılay Akşehir Aşevi ve AKSEV Vakfı binasını ziyaret eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş’tan bilgi alıp, dağıtıma çıkacak sefer taslarına iftar yemeklerini doldururken AKSEV Vakfı binasında da Ramazan ayı boyunca yapılan çalışmalar ve iftar yemeği dağıtımı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Akşehir’de birlik ve beraberlik içerisinde mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahibi olanların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yaptıklarını kaydetti. İhtiyaç sahibi, engelli, depremzede aileler için iftar yemeği dağıtımına başladıklarını belirten Başkan Akkaya; Kızılay Aşevi’nde çıkan bin kişilik yemeğin bir kısmını Akşehir Belediyesi olarak köylerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını, kalan kısmın da Kızılay Aşevi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunulacağını, iyiliğin 5 harfi sloganıyla AKSEV’in de ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmayı sürdürdüğünü ve Vakfın, günlük bin 250 kişilik yemek dağıtımı yapacağını söyledi.

Hayırda bulunun tüm Akşehirliler ile Kızılay Akşehir Şubesi Başkanı ve ekibi ile AKSEV Vakfı Başkanı ve ekibine teşekkür eden Akkaya, ayrıca Antakya’daki depremzedeler için Akşehir Belediyesi olarak bin adet gıda kolisi hazırladıklarını belirterek; “Bu gıda kolilerinin hazırlanması noktasında belediyemizin personeline ve Ramazan kolisi kampanyamıza destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Ramazan ayı paylaşıldıkça güzelleşir, tüm hemşehrilerimin oruçları makbul olsun.” şeklinde konuştu.