Çelenk sunma töreninde; protokol ve protokole dahil kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti ve sivil toplum yöneticilerin yanı sıra okul müdürleri, okulların bayrak flama ve öğrenci grupları ile öğretmenler hazır bulunacak. Törende sırasıyla; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacak.

İlçede bulunan bütün resmi kurum ve kuruluş binaları, tören alanları, yollar, cadde ve meydanlar, işyerleri ve konutlar; Atatürk resimleri, Türk Bayrakları ve pankartlarla donatılarak ışıklandırılması yapılacak.

29 Ekim 2022 Kutlama Programı

Kaymakam Mehmet Özel tarafından tebrikler, saat 10:00’da Kaymakamlık makamında kabul edilecek. Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı; saat 10:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacaklar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam Özel tarafından bayramın anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Öğrencilerin Cumhuriyet konulu şiirler okuması, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Bayramı adına yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Halk Oyunları Gösterilerinin ardından program, tören geçişi ile sona erecek.

Yağış vb. hava muhalefeti gibi zorunlu hallerde tören geçişi dışındaki program Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.