Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu tarafından saat 09:30’da Atatürk Anıtı’na sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren çelenk sunma törenine; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, bayrak flama grubu ve okullardan öğrenci grupları katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Turgut ve İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu temsili olarak makam koltuklarını çocuklara bıraktı.

Tarık Buğra İlkokulu Müdürlüğü’nce hazırlanan resmi kutlama programı ise okul bahçesinde saat 10:30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İlçe genelindeki ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Resim Yapma Yarışması’nda birinci olan Cumhuriyet İlkokulu’ndan Tutku Dai, ikinci olan Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer İlkokulu’ndan Naciye Kalkan, üçüncü olan Cumhuriyet İlkokulu’ndan Ali Kerem Uludağ ile ilçe genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Şiir Yazma Yarışması’nda birinci olan Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu’ndan Zeynep Su Savk, ikinci olan Atatürk Ortaokulu’ndan Metehan Erim ve üçüncü olan 24 Ağustos Ortaokulu’ndan Aysima Tuna’ya ödülleri protokol tarafından verildi.

Aşırı Yağış nedeniyle okul tarafından yapılacak olan gösteriler hafta içi bir güne ertelenerek program sona erdi.