Edindiğimiz bilgiye göre Akşehir Belediye Başkan Adaylığı için aşağıda parti ve başkan adayları yazılı olan siyasi partiler şöyle ;

Adalet ve Kalkınma Partisi: Yusuf Kahraman

Cumhuriyet Halk Partisi: Nuri Köksal

İYİ Parti: İsmail Afşar

Yeniden Refah Partisi: Caner Özdemir

Gelecek Partisi: Fatih Köle

Demokrat Parti: Efe Yener Yüksel

Büyük Türkiye Partisi: Nuri Karadeniz

Demokrasi ve Atılım Partisi: Levent Canca

Büyük Birlik Partisi: Süleyman Mutlu

Millet Partisi: Kemal Kale

Saadet Partisi: Muhammed Candan

Zafer Partisi: Sefer Taşcı

Halkın Kuruluş Partisi: Özkan Kılıçaslan

Yeni Türkiye Partisi: İmran Lastik

Türkiye Komünist Partisi: Çağdaş Übeyit Büyükdalda

Hür Dava Partisi: Metin Özaras

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Osman Erdal olmak üzere, Akşehir’den Belediye Başkan Adaylığına ve Meclis Üyeliği seçimine toplam 17 siyasi partinin aday gösterdikleri öğrenildi.

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin hazırlanan seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listelerini vermesi için gereken süre, 20 Şubat 2024 Salı günü saat 17.00’de tamamlandı.

Seçim kurullarının, siyasi partilerden 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin aday listelerindeki eksiklikleri tamamlamaları için verdiği süre 22 Şubat 2024 Perşembe günü itibarıyla sona erdi.

Bağımsız adayların da dahil olduğu geçici aday listeleri 23 Şubat’ta ilan edilecek, aynı gün listelere itiraz süresi başlayacak. 3 Mart’ta kesin aday listeleri açıklanacak.

Ülke genelinde seçime katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki sıralamaları şöyle:

“1-AK Parti, 2-İYİ Parti, 3-Sol Parti, 4-Büyük Birlik Partisi, 5-Memleket Partisi, 6-Anavatan Partisi, 7-Demokratik Sol Parti, 8-Yeniden Refah Partisi, 9-Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 10-Türkiye Komünist Partisi, 11-Anadolu Birliği Partisi, 12-Zafer Partisi, 13-Halkın Kurtuluş Partisi, 14-Türkiye Komünist Hareketi, 15-Bağımsız Türkiye Partisi, 16-Gelecek Partisi, 17-Yeni Türkiye Partisi, 18-CHP, 19-Emek Partisi, 20-HÜDA PAR, 21-Hak ve Özgürlükler Partisi, 22-Ocak Partisi, 23-Adalet Birlik Partisi, 24-Demokrat Parti, 25-Güç Birliği Partisi, 26-Millet Partisi, 27-Milli Yol Partisi, 28-Adalet Partisi, 29-Genç Parti, 30-Aydınlık Demokrasi Partisi, 31-MHP, 32-Türkiye İşçi Partisi, 33-Demokrasi ve Atılım Partisi, 34-Saadet Partisi,  35-Vatan Partisi.”