Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen programda öğrencilere hitap eden Başkan Kalkan, sınavlarda gösterdikleri başarıyla şehrin gururu olan öğrencileri tebrik etti. Akşehir’in eğitim alnındaki başarısına dikkat çeken ve bu başarıda, İlçe Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere okul müdürleri ve öğretmenlerin çok büyük gayreti olduğunu vurgulayan Kalkan; “Sizlerin elde ettiği başarı çok kıymetli. Emeğinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. İnşallah Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuyarak bundan sonra da şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceksiniz. Azimle çalışmanın ve başarının yanı sıra anne baba duası ve destekleri önemli. Ders başarısı çok kıymetli ve önemli ama işin sonunda vatana, millete hizmet edecek hayırlı evlat olmak çok daha önemli. Sizler ikisini de yapacak durumdasınız. Eğitim hayatınız bitince mutlaka çok iyi yerlerde, çok iyi görevler alacaksınız, bu başarınız onun bir göstergesi. Ama doğduğunuz, büyüdüğünüz toprakları, yaşadığınız şehri ihmal etmemek lazım. Hem anne babalarınız hem de bizler buradayız. Onun için sizlerin başarısıyla gurur duyuyoruz. İnşallah şehrimize de önemli hizmetlerde bulunursunuz.” şeklinde konuştu.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman eğitim öğretim kurumlarının yanında olduklarını ve yaşanan süreçte velilerin de büyük emek harcadıklarını hatırlatan Ender Kalkan; “Gençlerin daha iyi yetişmeleri için çaba sarf ediyoruz. Çünkü ne yaparsanız yapın, insan kaynağınız yoksa başarılı olma şansınız yok. Zor, meşakkatli bir dönem tamamlandı, Akşehir’in başarısı çok iyi. Bununla büyük bir gurur duyuyoruz.” dedi.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu da eğitim öğretime verdiği desteklerden dolayı Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ettiği konuşmasında; “Her zaman bizim ve öğrencilerimizin yanında olmaları bize güç vermektedir. LGS sınavında iki öğrencimiz tam puan alarak bizleri gururlandırmıştır. YKS sınavında 11 öğrencimiz ilk 2 bin 500 içerisinde yer almıştır. Öğrencilerimizi, ailelerimizi, okullarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan; özverili çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu’na plaket verirken başarılı öğrencilere de Akşehir TSO adına hediyeler takdim etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’da, verdikleri maddi ve manevi desteklerinden dolayı Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan’a teşekkür ederek plaket verdi.