Akşehirspor Tesisleri Sentetik Sahası'nda Selçuklu Dirilişspor'u konuk eden Akşehirspor karşılaşmaya Kerem, M.Gündağ, İsmet, Bayram Mert(Mustafa), Salim, Arda, Oğuzhan(Ömer), İhsan, Galip, Adem, Berat onbiri ile çıktı.

Rüzgarın etkili olduğu karşılaşmada genç futbolcular oyun kurmakta zorlanırken rüzgarı arkasına alan rakip takım Selçuklu Dirilişspor uzun toplarla Akşehirspor kalesinde zaman zaman etkili olmaya çalışsa da başarılı olamadı.  Temsilcimiz Akşehirspor ilk yarıda bulduğu iki fırsattan yararlanamayınca ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarıda rüzgarı arkasına alan temsilcimiz rakip yarı sahada arka arkaya pozisyonlar bulsa da golle sonuçlandıramadı. Maçın 72. dakikasında ise Akşehirspor'un attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Maçın son dakikalarında kaptan Adem Tuğra Acar'ın müthiş şutu ise direğe takıldı. Karşılaşma 0-0 beraberlikle sonuçlandı.

Maç sonu Akşehir Spor Altyapı antrenörü Anıl Yüce yaptığı açıklamada;

"Rüzgar nedeniyle istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Futbolda bazen böyle talihsizlikler yaşanabiliyor. En azı 4 yıldır birlikte oynayan emek verdiğim İyi bir oyuncu grubum var. Oynadıkları futbolla izleyenlerin ve rakip takım hocalarının tebrik ettiği çocuklar bunlar. İnşallah önümüzdeki maçlarda iyi sonuçlar çıkartarak emeklerimiz karşılığını almayı hedefliyoruz." İfadelerini kullandı.