Kurumun sosyal medya hesabında paylaşılan bilgiye göre; MATBEG, öğrencilerin bulundukları çağı matematiksel olarak anlamlandırmalarına, karşılaşılan problemlerin çözümünde matematiksel olarak düşünmelerine, matematiğin tarihsel gelişim sürecini gözlemleyerek matematiğe karşı daha derin bir anlayış oluşturmalarına yardımcı olmak için geliştirilen benzersiz bir matematik uygulaması olarak değerlendiriliyor.

Bu yıl 27 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenen MATBEG (Matematiksel Beceri Geliştirme) uygulaması, Akşehir BİLSEM’de ilk kez uygulandı. Uygulamaya katılan 3., 4., 5., 6. ve 7. sınıftan toplam 20 öğrenci soruları çözerken kitapçıklarla birlikte gönderilen şifreleme aparatı ve kuru boya kalem setlerini kullandılar. Uygulama bittikten sonra her öğrenciye katılım sertifikası verildi.

Akşehir BİLSEM tarafından yapılan paylaşımda; “Uygulamaya katılan öğrencilerimize başarılar dileriz. Öğrencilerimize danışmanlık yapan matematik öğretmenimiz Nurcan Aldemir ve bu güzel uygulamayı hazırlayan MATBEG ekibine teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.