Akşehir’de yaşayan yetim, öksüz çocuklar ve aileleri, Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kardeşlik iftarı”nda bir araya geldi.


Akşehir Belediyesi tarafından İslam İşbirliği Teşkilatı’nın aldığı bir kararla Ramazan ayının 15’inde kabul edilen “Dünya Yetimler Günü” sebebiyle “kardeşlik iftarı” programı düzenlendi.


Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ve ilçede yaşayan yetim ve öksüz çocuklar ve ailelerinin davet edildiği kardeşlik iftarına AK parti Konya Milletveki Dr. Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Garnizon Komutan Vekili Binbaşı Hakan Uluçeçen, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs’te katıldı. İftar yemeği öncesi alandaki masaları eşi Ayşegül Akkaya ile birlikte tek tek ziyaret eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, çocuklarla sohbet edip, vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi.


İftar Yemeği öncesi Akşehir Belediyesi Fasıl Gurubu tarafından Tasavvuf Musikisi ve ilahilerden oluşan kısa bir dinleti sunuldu. Okunan ezan ile oruçlar açılıp hep birlikte iftar yapıldı. Dua edilmesi iftar programı sona erdi.