AK Parti Akşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için partiye Salih Akkaya, Abdurrahman Çardakoğlu, Yusuf Kahraman, Ferdi Avcı ve Ahmet Yıldız olmak üzere toplamda 5 resmi müracaat yapılmıştı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yaptırdığı kamuoyu anketlerinin yanı sıra İl Başkanları, Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanlarının da görüşü alındıktan sonra belirlediği belediye başkan adaylarını kamuoyu ile paylaşıyor.

Edindiğimiz bilgi dahilinde AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı olarak Serbest Mali Müşavir Yusuf Kahraman’da karar kıldı. Konya İl Başkanlığı’nın Konya ilçelerinde belirlenen AK Parti Belediye Başkan Adaylarına tebligatları yapıldı.

YUSUF KAHRAMAN KİMDİR?

1967 doğumlu olan Kahraman, İlkokul ve Ortaokulu İstanbul’da, liseyi Akşehir’de okudu. 1986 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Muhasebe Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1995 yılında kendi Mali Müşavirlik Bürosunu açtı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü ve 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı. 2017 yılında girdiği sınavlarla Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından Bağımsız Denetçi unvanını aldı. 2004-2006 yıllarında Akşehir AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği, 2006 - 2011 yılları arasında Akşehir AK Parti İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2021 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bölge Koordinatörü olarak görev yapan Yusuf Kahraman, evli ve 3 çocuk babası.