Yaşanan depremlerin ardından 2 ay süreyle Osmaniye ve Adıyaman’da görev yapan Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel ile Akşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber’in de katıldığı iftar yemeği öncesinde Başkan Akkaya, eşi Ayşegül Akkaya ile birlikte masaları tek tek ziyaret ederek vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik etti.

Akkaya, iftarda yaptığı konuşmada; “Allah oruçlarımızı kabul eylesin. Bizler de depremin ilk gününden buyana yaralarınızı hafifletmek için var gücümüzle çalıştık. Deprem bölgesinde ihtiyaçlar doğrultusunda takviyeler yaparak Belediyemizdeki çalışma arkadaşlarımız, gönüllü vatandaşlarımız ve STK’larımızla el ele vererek yardımcı olduk. Akşehir Belediyesi olarak yanınızdayız. Kaymakamımız da depremin ilk gününden itibaren 2 aylık sürede görev yaptı. Özverili çalışmaları ve katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Konya Hatay’la eşleştirildi. Antakya ilçesiyle Akşehir “Kardeş Belediye” oldular. Antakya’ya hizmetimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

İftar sonrasında Akşehir Belediyesi tarafından çocuklara özel patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı yapılarak rüzgar gülü ve balonda dağıtıldı. Başkan Akkaya da çocuklarla birlikte günün hatırasına fotoğraf çektirdi.