Ata’mızın doğum günü olarak kabul ve ilan ettiği 19 Mayıs’ı, gazetesinin kuruluş tarihi olarak seçen duayen gazetecinin çizdiği çerçevede yayın hayatını sürdüren Pervasız, O’nun toprağa verildiği gün bile okuyucusuyla buluşmaya ara vermedi. Oğlu, Başyazarımız Ümit Aykut Şener; “Babamı toprağa verdim, geldim gazeteyi çıkardım” diyerek Pervasız’ın temel çalışma prensibini yeni kuşaklara aktardı.

Ahmet Şener; hemen her fotoğrafında, üzeri evrak dolu masasının başında çalışırken görülse de gazete, fotoğrafta görülmeyen misafirlerle dolu olurdu. Kızı Afet Şener Serin’in ifadeleriyle; Aksak Timur’undan Sarıkız’ına sandalyelerine yerleşmiş kedilerin saltanatından, bazen ziyaretçileri bile oturmaya yer bulamadıkları için kapıdan hal hatır sormak durumunda kalırlardı.

Pervasız Gazetesi çalışanları olarak bizler de gazetecilik anlayışımızı, O’nun koyduğu prensipler ışığında ve Basın Ahlak Yasası ilkelerine bağlı kalarak sürdürmeye ve Akşehir’e layık olmaya çalışıyoruz.

Rahmetli Kurucumuz Ahmet Şener’i; vefatının 18. Yıldönümü olan bugün saat 13:30’da Nasreddin Hoca Mezarlığı’ndaki kabri başında, rahmet ve minnetle anacağız.

Kabri Nur, Mekanı Cennet Olsun!