Yazar, şair ve radyo programcısı Mehmet Ercan’ın sunumu ile “Sezai Karakoç Anısına Dinleti ve Söyleşi” programı gerçekleştirildi. Karakoç, eserleri ile anıldı.

Program kapsamında Mehmet Ercan, Türk Edebiyatı ve fikir dünyasının kutup yıldızı olan Sezai Karakoç, Cemal Safi, Abdürrahim Karakoç, ve kendi kitaplarından seçtiği şiirleri seslendirdi. Yazar, şair ve radyo programcısı Mehmet Ercan Kudüs gündemine ilişkin konulara da değinerek; “Biz Kudüs’ü kurtarmayacağız, Kudüs bizi kurtaracak. Müslümanlara düşen vazife, Kudüs mektebinin öğrencisi olabilmeyi başarmaktır.” ifadelerini kullandı.

Dinleti ve söyleyişi sonrasında Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Mehmet Ercan’a Nasreddin Hoca işlemeli tersine çalışan saat hediye edildi.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; “Akşehir’e ilk gelişim. Belediyemiz tarafından bu denli anlamlı bir programı düzenlemeleri beni çok mutlu etti. Kıymetli belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Geceniz hayırlı olsun, daha nice güzel birlikteliklerimiz olsun. Yüce Rabbimden dileğim; birliğimizi, beraberliğimizi devam ettirmesidir.” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Diriliş neslinin mimarı, Kudüs şairi Sezai Karakoç beyefendinin vefatının üzerinden iki yıl geçti. Allah gani, gani rahmet eylesin. Merhum Karakoç bu ülke için, millet için, bu nesil için dertlenmiş ve derdini kaleme almış bir isimdir. Anma etkinliğimizde ise yazar, şair ve radyo programcısı Mehmet Ercan Beyefendiyi misafir ettik ve sayesinde kulaklarımızın pasını sildi. Şunu da belirtmek isterim ki, yine İsrail’in zulmü altında olan inim inim inleyen Filistinli kardeşlerimize hep birlikte buradan kolaylık diliyoruz. Rabbim yardım eylesin onlara, inşallah bu sıkıntıların üstesinden gelerek bağımsız bir Filistin Devleti kuruluşuna vesile olsun.” ifadelerini kullandı.