Gündemin; 2,3,4,5,6 ve 11’inci maddeleri Bütçe Komisyonu’na, 7,8,9 ve 10’uncu maddelerinin de İmar Komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi İşlem Birimi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstereceğinden ilgili müdürlüklerin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliklerinde değişiklik yapılmasına dair (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne ait) teklifler oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi İşlem Birimi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstereceğinden, ilgili ödeneklerin aktarılması ve Akşehir Belediyesine ait Şehri Beyza İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketinin 2024 yılında yapacağı yatırımlar için sermaye artırımına ve Şirket ile Akşehirspor arasında yapılan sponsorluk sözleşmesinin devam ettirilmesine dair (Mali Hizmetler Müdürlüğüne ait) teklifler oy birliğiyle kabul edildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin yardım projesi kapsamında Filistin’e destek verilmesine dair (Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne ait) teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Mülkiyeti Akşehir Belediyesi ile farklı kişilerle hisseli olan taşınmazların hisse satışı ve Karabulut, Reis ve Çakıllar Mahallelerinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait meskenlerin, cami lojmanı olarak kullanılmak üzere İlçe Müftülüğüne tahsisine dair (Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne ait) teklifler oy birliğiyle kabul edildi.

Altunkalem Mahallesi 126 ada, 65 parsel taşınmazda Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı, Ortaköy Mahallesi 242 ada, 1 parsel taşınmazda Uygulama İmar Planı değişikliği için alınan 05.06.2023 tarih ve 57 sayılı meclis kararının iptali, Toplu Küçük Sanayi Sitesi yapılması için proje tamamlanana kadar İmar Durum Belgesi ve Yapı Ruhsatı işlemlerinin durdurulması ve Yeni Mahalle 1490 ada, 1 parselin güney batısında yer alan parka Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ümmet Ufacık isminin verilmesine dair (İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait) teklifler oy birliğiyle kabul edildi.

Gelen evrak ise, 65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği ve vefatının 740. yıldönümünde Nasreddin Hoca Anma Günleri düzenlenmesine dair (Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yetki verilmesi ait) teklif ise oy birliğiyle kabul edildi.

Son meclis toplantısı olması nedeniyle Mart 2024 meclis gündem maddelerinin görüşmelerinin sona ermesiyle belediye başkanı Salih Akkaya ve bazı belediye meclis üyeleri veda konuşması yaptı. Akkaya, belediye meclis üyelerine yaptıkları çalışmalarından dolayı birer plaket verdi. AK Parti grubu ise Başkan Akkaya’ya 10 yıllık çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kendisine hediye verdi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve meclis üyelerinin veda konuşmalarının ardından Pervasız Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun’a toplantıyı izlemeye gelen gazeteciler adına konuşma yapması için söz verdi.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun, meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında dikkat çeken şu konuşmayı yaptı: “5 yıllık meclis toplantılarında her meclis üyesinin izinli olduğu ve gelmediği günler olduğunu ama bu uzun süreçte devamsızlık yapmadım.  Bence meclis üyesi sayısı 25 değil 26 olması gerekir. Başkan Akkaya’ya ve meclis üyelerine ilçemiz adına yaptıkları olumlu katkılarından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki sivil hayatlarında başarılar diliyorum.”

Olağanüstü bir durum olmadığı sürece 2019-2024 yıllarını kapsayan Akşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerini tamamlayan üyeler, Başkan Akkaya’nın daveti üzerine, belediye birim amirleri ile birlikte toplu hatıra fotoğraf çektirdiler.