Dernekle bir araya gelen başkan adayı başıboş hayvanların güncel problemleri ve hem insanların hem de sahipsiz hayvanların yaşadığı mağduriyetleri değerlendirdi. Bunların nasıl çözüleceğine dair dernek temsilcileri ve Nuri Köksal karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Nuri Köksal Belediye Başkanlığında sahipsiz hayvan dostları için yapacaklarının bazılarından şöyle bahsetti;

“Sahipsiz hayvanları toplayarak, barınakta iç ve dış parazit aşıları ile kuduz aşılarının yıllık tekrarlarını uygulayacağız. Hayvanlar cinsiyet, yaş ve cins gruplarına ayrılarak Akşehir’deki veterinerlerimiz ve Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencilerimizin katılımıyla hızlıca kısırlaştırma operasyonları yapılacaktır. Belediye ekiplerimiz her gün lokanta, aşevi, yurt vb. yerlerden topladıkları yiyecek artıklarını protein esaslı sağlıklı beslenmeleri için hayvanlarımıza verecek. Sonrasında yerleşim yerlerinden uzaktaki belirli noktalara mamamatikler kurulacak ve beslenme noktaları oluşturulacaktır. Bu aşamada şehrimizdeki hayvan severler konunun asıl sahibi olarak sürecin tamamen içinde olacaklardır. Can dostlarımızı incitmeden hem tıbbi bakım ve beslenmeleri yapılmış olacak hem de doğalarına uygun şekilde yaşamlarını devam ettireceklerdir.”

Sahipsiz hayvan dostları için hayvan severlerin beğeniyle karşıladığı projeler üreten Nuri Köksal geçmiş Belediye Başkanlığı döneminde de sahipsiz hayvanlar için başarıyla yaptıklarıyla hatırlanıyor.