Konuya ilişkin olarak Kulübün sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, kulüp bünyesinde yapılabilecek çalışma seçenekleri sıralanırken; “Unutmayın! Mutlaka yapabileceğiniz bir şeyler var. Sizleri, 19 Kasım 2022 Cumartesi günü (bugün) saat: 14:00’de kulüp binamıza bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Söz konusu paylaşım özetle şöyle:

“Akşehir için yapabileceğiniz çalışmaların seçeneklerini sizlere sunarak paylaşıyoruz. Bu kapsamda ilgi duyduğunuz, katkı sağlayabileceğiniz, toplumu ve kendinizi geliştirebileceğiniz tercihleriniz doğrultusunda sizleri aramızda görmek isteriz.

*Kitaba, okumaya tutkulu olanlar: Hem doğada hem de kulübümüz içerisinde yapılacak etkinliklerde fikirlerinizi bizlerle paylaşıp, projelerde yer alabilirsiniz.

*Ağaç sevdası olanlar: Ağaç dikimi, budama, aşılama gibi konularda doğada gerçekleştireceğimiz aktivitelerde yer alarak uzman görüşler doğrultusunda söyleşilere katılabilirsiniz.

*Doğal Canlı Türleri (Hayvan ve Bitki) dostları: Çevremizde var olan tüm canlılar üzerine ve endemik türlerin neler oldukları yönündeki çalışmalar ve korunması gerekliliği üzerine geliştirilecek projelere katkı verebilirsiniz.

*Doğa sevdalıları: Dağlarımızda gözlemler yaparak iç dünyaya yapılan yolculukları doğayla bütünleştirerek şehir yaşamından uzak huzura ulaşmak isteyenler, bu yönde eğitimlere dahil olarak daha bilinçli hale gelebilecekler.

*Bisiklet: Kulübümüzün, ilçemizde Bisiklet Federasyonu’na bağlı tek kulüp olma özelliğini taşıyor olması doğrultusunda bisiklet etkinliklerimiz gerçekleştirilecektir. Bisiklet sevdası olanlar, etkinlik çerçevesinde güvenli sürüşlere katılabilecekler.

*Fotoğrafçılık: Her türlü faaliyetlerimizde birçok güzel görsellik ortaya çıkmakta. Bu anları değerlendirecek fotoğraf ve video çekmekten keyif alan kişilerden hem bilgi almayı hem de bilgi paylaşımında bulunmayı amaçlıyoruz.

*Arama Kurtarmaya Meraklı Zihinler: Hayatımıza olumsuz etki yapan doğal felaketlerde (Deprem, Çığ, Sel, Heyelan, Orman Yangınları) şehrimiz ve hemşehrilerimize katkı sunacak arama kurtarma timimizde yer alabilecek ve bilinçlendirme eğitimlerine katılabilecekler.

*Çocuk Gelişimi ve Çocuk Oyunlarına ilgi duyanlar: Kulübümüzün başlıca hedefi, geleceğimiz olan çocuklarımıza “doğayı ve doğruyu” öğretmektir. Bu yöndeki etkinliklere çocuklarınızla gelebilecek ve onlar için eğitici ve aynı zamanda eğlenceli etkinliklerde yer alabileceksiniz.

*Sağlık ve Güvenli Hayata önem verenler: İnsan hayatında her zaman gerekebilecek bilgilerin başında, sağlık ve ilkyardım bilgisi gelir. Herkesin ilkyardımı öğrenmesi yönünde uzmanlarımızca düzenlenecek olan İlkyardım Eğitimlerine katılabileceksiniz.

Sizler; söz konusu her bir başlık altında belirtilen faaliyetler içerisinde yer alarak yaşadığımız topluma, coğrafyaya, her türlü canlı cansız varlığa dokunabilirsiniz. Bu sizin elinizde.”