Bilindiği üzere, Yunak Belediye Başkanlığı için başvuru yapan 11 aday adayı başvuruda bulunmuştu. Bu isimler; Fatih Yıldırımer, Ali Konak Muhammet Enes Savut, Süleyman Masat, Subhan Günaltay, İlhan Çolakoğlu, Muhammet Altuner, Cengiz Dalkılıç, Hıdır Koyuncu, Yusuf Bayat ve Fatma Güler’di.

AK Parti Genel Merkezi yaptığı değerlendirmeler sonucunda Yunak Belediye Başkan Adayı olarak Sübhan Günaltay’ı belirledi.

Yunak Devlet Hastanesinde görev yapan Günaltay, 2006-2016 yıllarında Hastane Müdürü, 2016-2019 yıllarında Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ve 2019 yılından itibaren ise İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yaptı. Görevim sırasında 2013-2016 yılları arasında Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sendikası (Sağlık-Sen) Konya Il Yönetim Kurulunda görev yaptı.

SÜBHAN GÜNALTAY KİMDİR?

01.07.1970 tarihinde Yunak'ta doğdu. liköğrenimimi Yurak İnönü İlkokulu, orta ve lise eğitimimi Yunak Imam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Liseden sonra ayrıca Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesinden sağlık memuru (Radyoloji Teknisyeni) olarak mezun oldu. 1994 yılında Yunak Devlet Hastanesinde Radyoloji biriminde memuriyet hayatıma başlayan Günaltay, memuriyet görevine devam ederken Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans, Anadolu Üniversitesi AÖF İşletme lisans ve Atatürk Üniversitesi AOF Sağlık Yönetimi lisans bölümlerini de bitirdi.

Evli ve dört çocuk babası olan Sübhan Günaltay, orta düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor. Memuriyet hayatının tamamını doğup büyüdüğü Yunak'ta geçirdi. Yunak Devlet Hastanesinde görev yaptığı süre içerisinde Yunak merkez ve tüm mahallelerinde yaşayan hemşehrilerine hizmet etmekten hiçbir zaman geri kalmadı.