İnönü Caddesi Merkez Ziraat Bankası yan tarafına açılan Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına AK Parti Konya Milletvekili adayı Orhan Erdem ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman, AK Parti İlçe Başkanı Muammer Sağlam, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Can Akgüneş Akşehir Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Cumhur İttifakı olarak seçimleri kazanmak için gece gündüz çalışacağız ve hep birlikte omuz omuza çalışacağız diyen AK Parti İlçe Başkanı Muammer Sağlam; “Enerjimiz, motivasyonumuz, en üst seviyede milletimiz ile ele ele gönül gönüldeyiz. Şehrimizin her noktasında sıkılmadık el bırakmadan çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Türkiye yüzyılı şehirleri için güçlü belediyecilik AK Parti’dir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Dünya Belediyeler birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın hizmetleri noktasında aramızda desteğini görerek çalışmalarımızı aşkla sürdüreceğiz. Seçim Koordinasyon Merkezimiz hayırlı oldun.” dedi.

Bugün burada Akşehir’in geleceği için bir araya geldik diyen MHP İlçe Başkanı Mehmet Akif Dilber; “Cumhur İttifakının değerli temsilcileri olarak büyük bir heyecan ve kararlılıkla Akşehir’imizin daha ileriye ve taşıması için yola çıkıyoruz. Cumhur ittifakı milli manevi değerlerine bağlı ülkemizin geleceğine sahip çıkan birlikteliğimizin adıdır. Bu ittifak milletimizin beklentilerini umutlarını ve ihtiyaçlarını karşılamak için bir araya gelmiştir. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti olarak değerler etrafında kenetlenmiş ülkemizin vefa ve huzuru için çalışmaktayız. Cumhur ittifakı olarak birlikte hareket edeceğiz. Güçlü lider ideali ile milletimizin ferahı için çalışmaya devam edeceğiz. Akşehir’imizin kalkınması büyümesi ve güzelleşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Bugün Türkiye Yüzyılı Belediyeciliği vizyonu çerçevesinde SKM açılışı için bir araya geldik. O yüzden bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza minnet ve şükranlarımı sunarım diyen Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman; “Bize güç veriyorlar destek veriyorlar bizde onlardan güç alıyoruz. Biliyorsunuz 31 Mart Seçimleri sahada sürekli beraberiz. Allah’ın izniyle çalışıyoruz. Şöyle bir baktığımızda değişik yerlerde değişik talepler geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızla yürürken başkanımız bir esnafımızın sıkıntısını hemen çözdü. Uğur Başkanımızdan bir alıntı yapmak istiyorum. Bu arada çok az konuşmaya çalışıyorum. Güçlü duracağız güçlü olacağız. Bu sözü ondan emanet almış olayım bu süreç içerisinde inşallah. Ben şöyle diyorum. Hafta başında gençlik kollarımızla vefa programı düzenledi. O programda kuruluştan bugüne kadar tüm gençlerimiz oradaydı. Gözlerinde gerçekten çok farklı bir ışık heyecan vardı. Ben şunu anladım ki biz Cumhur İttifakı olarak Akşehir'de seçimde kaybetme gibi bir riskimiz yok. Bizim hedefimiz yüzde 50 yüzde 60’lar, bu süreci tamamlayarak büyükşehir belediye başkanımız ve bakanımızın huzuruna başı dik anlı dik varabilmek olacaktır.” dedi.

Seçim koordinasyonları merkezimiz hayırlı uğurlu olsun sözleriyle başlayan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Konya Büyükşehir Belediye başkan adayımız Uğur İbrahim Altay’a, Akşehir Belediye Başkan adayımız Yusuf Kahraman, kardeşime çıktıkları bu yolda canı gölden başarılar diliyorum.  Konyalı model belediyeciliği deprem bölgesinde tüm Türkiye'ye gösterdi. Sadece Konyalıların değil tüm Türkiye'nin takdirini kazandı. Dünya Belediyeler Birliği başkanı olarak tüm dünyada Konya'mızı ve ülkemizi temsil ediyor olması da ayrıca takdire değerdir. Başkanımızın sahip olduğu 15 yıllık belediyecilik tecrübesi ile hem Konya hem de Akşehir’imiz için daha güzel işler yapacağına bundan sonra da yürekten inanıyoruz. Bugüne kadar başkanlığımız dönemde bize destekleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Uğur İbrahim Altay’a, cani gönülden teşekkür ediyorum.  Yusuf kahraman başkanımız da inşallah Akşehir’imizi her anlamda her alanda daha ileriye taşıyacak. Bugün bayrağı inşallah teslim etmiyoruz ama seçim çalışmalarına start veriyoruz. Allah izin verirse 1 Nisan günü bayrağı teslim edeceğiz. Akşehir’imizi Uğur başkanımızın katkılarıyla destekleriyle ve hükümetimizin destekleriyle en güzel noktalara taşıyacak, aldığı yerden daha da yukarılara götürecek inşallah. Anadolu'muzun ve Konya'mızın incisi Akşehir için büyük bir heyecan ve sorumlulukla sürdürdüğümüz hizmet yolculuğumuzun 10 yılındayız ve 10 yılın sonundayız.  Akşehir'de her daim büyük destek sunan sayın bakanımız ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday olan sayın Murat Kurum’a çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Yine hemşehrimiz milletvekilimiz Orhan Erdem’e şahsına tüm Konya milletvekillerimizi yine şükranlarım” dedi.

CHP'NİN AKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ CHP'NİN AKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan; “Akşehir'in yakından takip ettiklerini Salih başkanımız bugüne kadar bütün Akşehir'de hemşehrilerimizin merkezde olsun, köylerde olsun, rahatlıkları için gerekli çalışmalar yaptı.  Cumhur ittifakının belediyeciliği, cumhur ittifakının insanlara vermiş olduğu önemi biz milliyetçi Hareket partisi olarak ve AK Parti olarak hep birlikte beraberlik içerisinde yürütüyoruz. Bunlar kimsenin hiçbir zaman şüphesi olmasın.  Biz 14 Mayıs ve 28 mayısta seçimlerde gördük. Masanın etrafında toplanıp sen benim kavgası edenleri çok yakından hepimiz televizyonlarda izlediniz. Ne oldu sonra fos çıktı, doğru mu? Hepiniz bunu seyrediyorsunuz. Yine 31 Mart'taki yapılacak olan seçimlerde sen benim kavgasını ettiler hepsi paramparça oldular.  Akşehir'deki cumhur ittifakının Belediye Başkan adayımız çok kıymetli kardeşimiz Yusuf başkanın kazanması için bütün teşkilatlarımızla beraber çalışmalarınızla devam edeceğiz.” dedi.

Akşehir’de kentsel dönüşüm faaliyetlerinin bu dönem de önceliğimiz olduğunu insanlarımızın güvenli konutlarda güvenli iş yerlerinde hayatlarına devam etmesi gerektiğini ve buna ait çalışmalar yapacaklarını ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bir seçim arifesindeyiz ve yine meydanlardayız hatırlasanız bundan 5 yıl önce yine meydanlara gelip sizlerden destek istemiştik. Salih Akkaya başkanımızla birlikte 5 yıl da ne yapacağımızı Akşehir ile ilgili düşüncelerimizi paylaşmıştık. 5 yıl geçti şimdi Akşehir için planladığımız projelerin bir çoğu hayata geçti. Akşehir’e önemli hizmetler yaptığımıza şahitlik ediyoruz. 2018 yılından itibaren güncel bedeli 2 milyar liralık bir bütçeyle Akşehir’de önemli işler gerçekleştirdik. Başta Akşehir otogarı, kapalı Pazar yeri ve cephe iyileştirmeleri olmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Şu ara Akşehir’in alt yapısını bitirmek için çalışıyoruz. Biraz rahatsızlık verdik hakkınızı helal edin. Boruları sizlerde gördünüz 1900’lü yılların başında nerdeyse çapın 4/1 kalmış geri kalan kısmı da içme suyunun standardın çok dışında olan boruları değiştiriyoruz ve değiştirdiğimiz yerleri de hızlıca üst yapısını tamamlayarak yollarımızı da Akşehir standına getirmeye çalışıyoruz. Daha güzel ve güçlü bir Akşehir için bunu yapmamız gerekiyordu. Bizler Cumhur ittifakının adaylarıyız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçelinin yol arkadaşlarıyız. Bunun en güzel birlikteliği Salih Başkanımla birlikte 5 yıl çok önemli işler yaptık. İnşallah Yusuf Kahraman kardeşimizle birlikte yola devam edeceğiz. Bakın bugün görevi devir ediyor olmasına rağmen Akşehir’imize çok önemli hizmetlerde bulunan Salih Akkaya başkanımız bir dava adamı bilinciyle her zaman yanımızda ve yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ve bu süreçte duruşundan dolayı Salih Akkaya başkanımıza teşekkür ediyorum. Şimdi yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşınızda bir taraftan Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakının adayı olarak bulunuyoruz. Geçtiğimiz dönemde üçlü olalım güçlü olalım söylemini bu yıl yine tekrar ediyoruz. Murat Kurum Bakanımızın şehrimize çok hizmetleri oldu. Fahrettin Koca Bakanımızın çok önemli hizmetleri oldu. Akşehir’de Yusuf Kahraman kardeşimizle inşallah önemli hizmetlerde bulunmayı arzu ediyoruz. Akşehir inşallah yapmış olduğumuz yatırımlarla turizmin önemli şehirlerinden birisi olma yolunda mesafe kat etti. Merkezi ilçelerinin dışında deprem riski en yüksek olduğu ilçeler arasında bu mana da dirençli şehir oluşturmak adına Akşehir’de kentsel dönüşüm faaliyetlerinin bu dönem de önceliğimiz olduğunu insanlarımızın güvenli konutlarda güvenli iş yerlerinde hayatlarına devam etmesi gerektiğini ve buna ait çalışmalar yapacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. İnşallah sizlerin desteğiyle Akşehir’ bir 5 yıl daha Akşehir’imize hizmet arzu ediyoruz.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem; “2002’den bu yana yakaladığımız birlikteliği inşallah devam ettireceğiz. Cumhur ittifakı olarak Akşehir'de yüzde 69 yüzde 70’e varan oyumuz var. Uğur başkanımızın en son seçiminde yüzde 71’e varan bir birlikteliğimiz var inşallah bu seçimde oylarımızı çok daha yukarılara yükseltmeye gayret edeceğiz, hep birlikte çalışacağız. Neden başka adaylar da var, demokrasidir, hepsine saygı duyarız ama sayın Uğur Başkan bizim de kardeşimiz öyle önemli işler yaptı ki şu an Dünya Belediyeler Birliği Başkanı. Programlarının içinde bir taraftan da Pazartesi şuraya gidelim dedim. Barselona'ya gitmem lazım. Hem yurt dışı hem Konya hem Türkiye uğraşıyor. Depremde Hatay'da büyük bir hizmet etti tüm Türkiye'ye Konya'nın şanını, şerefini sizin emeklerinizle yükseltti. Şimdi tecrübenin çok daha ustası oldu. İnşallah Konya'mıza, ilçelerimize büyük hizmetler devam edecek. Uğur Başkanım bir telefonumuzla otogarın yerini Akşehir’e devretti. İnanın bugün oranın kıymetini değer biçilemez. Böyle birçok konuda bizlerin kendisine ulaştığımızda belediye başkanımız olsun, şahsım olsun hiçbir zaman çevirmemiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Allah yardımcısı olsun. Salih bey 2 dönem başkanlığımızı yaptı. Biz ondan razıydık, Allah'ta razı olsun, her şeyde bir hayır vardır. 2 dönem dürüstlüğü ile çalışkanlığıyla şehrimizde gönüllerde yer tuttu. Onun da bu tecrübesi burada kalmayacaktır inşallah çok daha farklı hizmetlerle, memleketimize hizmet edecektir. Biz onun da her zaman abi. Kardeş dost olarak yanında olacağız, birlikte olacağız. Bugüne kadar yaptığı hizmetlere de minnettarız. Teşekkür ediyoruz. Adaylarımız vardı. Bu sefer yine 2002’den beri hizmeti olan bir kardeşimize nasip oldu. Uzun süre ilçe başkanlığımızı yapan Yusuf Kahramanla beraber teşkilatımızı da kurduk. Daha sonra il yönetiminde hizmeti oldu. Şehri bilen mahallesiyle köyüyle her noktasını bilen, başkanlarımızın yanında çalışmaları izlemiş, büyükşehirde il yönetiminde çalışmaların içinde olmuş bir kardeşiniz. Onun da aldığı noktadan ileri taşıyacağından eminim. Şundan eminim, diğer adayların söyleyemeyeceği bir güce sahip Yusuf bey yöresinden bir vekili var. Cumhur İttifakı olarak 12 milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli, kabinenin bütün bakanları var. Bunlar hepsi Yusuf Başkanın arkasında daha ne diyelim?  Hani başkanımızın üçlü birliğini 10 üçlü de desek, 20 üçlü de desek. Bakanlarımız da koysak Allah’ın izniyle doğrudur. Önceki gün Sağlık Bakanımız nöbetçiydi. Ziyaretimizde ilçelerimizin konuları vardı. Hangisini söylediysek yerinde çözüldü. Şu anda Akşehir’imizin ek hastanesi yapılıyor. Akşehir 450 yataklı hastanemize kavuşacak. Anju cihazları geldi yaklaşık bir buçuk ay içinde anju da yapacak hale gelecek. Çünkü en ufak kalp sıkıntısında 130 km ileriye hatta Çeltik’ten Yunak’tan geldiyse ortalama 230 km yol gitmek durumunda kalıyor. Artık Akşehir'de halledebilecek duruma geleceğiz. Yine eski hastanenin yerine bir sağlık kompleksi yapılacak. Çok büyük bir yatırım. O da ihale aşamasında inşallah ihale edilecek. Sanat Okulu’nun yerine yapılacak projemiz, sıcak su projemiz, ikinci Organize Gıda projemizin de yaz döneminde ilk temelleri atılacak gibi görünüyor. Her işlemi bitti. Oradaki çalışmalar mevcut OSB’mizde biten arazilere yeni ilavelerin verilmesiyle devam ediyor. Adliyemiz 4 kere ihale oldu şimdi de fiyat artışını yaptık. Onun da bu ay içinde tekrar ihaleye çıkacak. Bütün okullarımızı yeniledik. Bir tane bile Akşehir’de depreme dayanıksız okul kalmadı. Başkanlarımızın projelerinde yanlarında durarak yürüteceğiz. Konya'da ayrı bir birliktelik var. Remzi Başkanıma çok teşekkür ediyorum. AK Parti olarak onu da Hasan başkandan farklı görmüyoruz. Çok samimi, her noktada birlikte hareket ettiklerini görüyoruz. İlçe başkanımız öyle Muammer beyle birlikte bu kardeşliğin, bu beraberliğin bereketini göreceğiz. İşte Cumhuriyet Halk Partisi’nin halini görüyorsunuz her gün bir istifa. Muhalefette olan bir parti 2 ay önceden adaylarını belirler. Alana sürer. Hala kavga dövüş Allah göstermesin. Bu ittifak iktidara gelseydi ne olacaktı? Rabbim korumuş ki zaten bu millet bunlara müsaade etmez. Yine inşallah hükümet 2027’ye kadar Cumhur İttifakı hizmetinizde olacak. Büyükşehir Belediye Başkanım diyor ki benim oyumu düşürüyorsunuz, yükseltin. Haklı. Konya'da yüzde 90’ları alıyor. Biz 71 ile göndermişiz. Biz de o hedefe inşallah ulaşmaya çalışacağız. Konya Büyükşehir biliyoruz ki AK Parti ile devam edecek. O zaman aklın yolu bir. Akşehir’de, Yusuf başkanıyla yeni yoluna devam edecektir. Bir kardeşiniz olarak her zaman emrinizde olduğumu belirtiyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Seçim Koordinasyon Merkezi yapılan duanın ardından açılışı gerçekleştirildi.