Son etkinlik Nasreddin Hoca İlkokulu’nda, ‘Karınca Yuvasında Neler Oluyor’ ve ‘Tehlike Avcıları İş Başında’ adlı oyunlar ile yapıldı.

Etkinlik; Tiyatro gösterilerinin ardından afet sonrası durumlarının anlatıldığı çadır etkinliği ile devam etti. Buradaki programa, İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Şube Müdürü Osman Ali Kemik, Türk Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İSG İl Koordinatörü Kemal Ferit Turgutlu, MEB AKUB Ekibi ve İSG İl Personeli katıldı. Program, Türk Kızılayı Akşehir Şubesi tarafından yapılan ikramların ardından sona erdi.

Proje kapsamında; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel tarafından daire amirlerine, okul idarecileri ve kamu personellerine Afet Farkındalık semineri verildi.

İLÇE GENELİ EŞ ZAMANLI DEPREM-TAHLİYE TATBİKATI YAPILDI

Proje, Akşehir Geneli Tüm Kamu Kurumlarında ve Okullarda gerçekleştirilen Deprem-Tahliye Tatbikatı ile sona erdi. Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel'in de katılımıyla geçtiğimiz günlerde 24 Ağustos Ortaokulu’nda gerçekleştirilen tatbikata, Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Akşehir İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile Türk Kızılay Akşehir Şubesi ekipleri de katıldı.

Tatbikat sonrasında, projeye maddi ve manevi destek veren Türk Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş'a, Kaymakam Özel tarafından plaket verildi. Plaket verilmesinin ardından ise, Konya İl AFAD ekipleri tarafından Arama Kurtarma Araç ve Teçhizatı tanıtımı yapıldı.

‘Akşehir Afet Hakkında Bilinçleniyor’ projesi 2024-2025 eğitim öğretim başlaması ile devam edecek.

Editör: Pervasız Web