Yeter Camcı Aile Sağlığı Merkezi açılışına; Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem, Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman, Kamu kurum müdürleri ve Camcı ailesinin fertleri katıldı.

Hayırsever iş insanı Camcı ailesine ve arsanın tahsisini gerçekleştiren Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Sağlık yatırımlarında Konya modeli ismini verdiğimiz sistemin güzel bir örneğine daha hep birlikte şahitlik ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızla birlikte son 6 yıl içerisinde şu ana kadar 140 sağlık tesisimizi hizmete açtık. 49 sağlık tesisimizin ise inşaatı hızla devam ediyor, 23 sağlık tesisimiz ise ihale ve proje aşamasındadır. Akşehir ilçemizde bu yatırımlardan gerekli payını aldı. 150 yataklı Akşehir Devlet Hastanesi ek binası bölgede hizmet verme adına çok büyük bir katma değer sağlayacaktır. Ayrıca Sağlık Bakanlığımızın ve hayırseverlerimizin yaptırdığı aile sağlığı merkezleri hızla yükseliyor. Tüm bu yatırımlara ilave olarak içerisinde ilçe sağlık müdürlüğü, sağlıklı hayat merkezi, 9 birimli aile sağlığı merkezi ve 112 istasyonunun bulunduğu çok büyük bir sağlık tesisinin ihalesi 28 Mart tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu yatırımlarla birlikte ilçemizde yatırımlar noktasında önemli bir aşamayı tamamlamış olacağız. Şehrimizin bölgesinde örnek gösterilen bir ‘sağlık üssü’ olması adına önemli katkılar sağlayarak, tüm bu yatırımları ilimize kazandıran; Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize, Devlet-Millet kaynaşması adına güzel örnekler sergileyen Konya’mız adına kendileriyle gurur duyduğumuz Hayırseverlerimize ve emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Yeter Camcı Aile Sağlığı Merkezinin hayırlı olmasını dileyen ve hayırsever Camcı ailesine teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “Devlet, millet dayanışmasının en güzel örneklerini ilçemizde görmekten mutluluk duyuyor, hayırsever iş insanlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yeter Camcı Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı protokol tarafından gerçekleştirildikten sonra içerisi gezildi.

Yeter Camcı Aile Sağlığı Merkezi’nde; 1 doktor, 1 hemşire, 1 yardımcı sağlık personeli ve 1 hizmetli görev yapıyor.