2022-2023 Okul Sporları İl Birinciliği Yarışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlen Okullararası Atletizm İl Birinciliği Yarışmalarında Küçükler ve Yıldızlar Kategorilerinde yarışan Yeşilçiftlik Ortaokulu öğrencilerinden Havana Top; Yıldız Kızlar 60 metre koşu yarışmasında 8.32 saniyelik derecesiyle ve Yıldız Kızlar uzun atlama yarışmasında 4.60 metrelik atlayışıyla İl Şampiyonu oldu. Havana Top; bölge ve Türkiye birinciliği barajlarını geçerek 60 metre koşu ve uzun atlama branşlarında 9-10 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılacak olan bölge birinciliği yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

Yine Yeşilçiftlik Ortaokulu öğrencilerinden Beyza Kar, Yıldız Kızlar 60 metre koşu yarışmasında 9.62 saniyelik derecesiyle il ikinciliğini elde ederken Küçükler klasmanında Buse Top 60 metrede 9.38 saniyelik derecesi ve uzun atlama branşında 3.77 metrelik atlayışıyla il ikincisi olmayı başardı. Küçükler uzun atlama branşında bir madalya da il üçüncüsü olan Öykü Kutlar’dan geldi.

Yeşilçiftlik Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Korkusuz, sporcu öğrencilerinin başarılarına ilişkin olarak sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; “Öğretmenlik mesleğimin sevinç ve mutluluk dolu günlerine eklenen iki güzel gün daha. Asıl kazanımlarımız ise her zamanki gibi tecrübe. Yarışmalara katılan diğer kıymetli tüm öğrencilerimi ve derece yapan öğrencilerimizi kutlarım.” ifadelerine yer verirken Okul Müdürü Mustafa Bozkurt, Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal ve belediye çalışanları ile velilere de desteklerinden dolayı teşekkür etti.