Gezi çerçevesinde önce Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen bazı davaların duruşmalarını izleyen öğrenciler, Mahkeme Kalemlerini ve Yazı İşleri Müdürlüklerini de ziyaret ederek Adliye’deki işleyiş hakkında gözlem yapma imkanı buldular. Adalet Alanı öğretmenlerinin derslerinde işledikleri konuları yerinde ve ortamında görerek katılımlı gözlemle etkileşimli öğrenme sağlayan öğrencilere daha sonra Akşehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu tanıtılarak gerekli birimler gösterildi. Bu doğrultuda öğrencilerin mezuniyet sonrası çalışma ortamlarını yaşayarak ve gözlemleyerek tanımaları sağlandı.

Düzenlenen gezi vasıtasıyla meslek hayatlarına dair önemli bilgileri bu mesleği icra eden kişilerden öğrenen öğrencilerin kariyer planları yapmalarına yardımcı olunurken okulda aldıkları teorik bilgilerin de pratikteki yansımalarını görmeleri sağlanmış oldu.

Gezi sonunda Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar; öğrencilerimize bu imkanı tanıyan Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Burak Dinç ile Akşehir Adliyesi’nde görev yapan savcı ve hakimlerle personele, aynı şekilde Akşehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat Güngör, İdare Memuru Hilal Kübra Gözüaçık ve kurum personeline teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Okul Aile Birliği Başkanı Zülfikar Gezer de düzenlemiş oldukları gezilerle öğrencilere ezbere dayalı eğitim yerine uygulamanın da içinde olduğu bir öğretim sistemi üzerinden öğrenme ortamı sunan Adalet Bölümü öğretmenlerine ve Okul Müdürü Vahit Erdem’e teşekkür etti.