Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen açılışın ardından, AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Orhan Erdem ve Uğur İbrahim Altay, esnaf ziyaretlerine ilçe merkezinde devam ettiler. Daha sonra, Akşehir Belediyesi tarafından açılan Dönemeç Kitap Kafe’yi ziyaret eden Erdem ve Altay, Akşehir Kadın Kooperatifi tarafından 2022 yılında kurulan Meyve Kurutma Tesisinde de incelemelerde bulundular.

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Orhan Erdem, Akşehir Belediyesi’ni ziyaretinde; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu tarafından Akşehir Belediyesi ana hizmet binası önünde karşılandı. Başkan Akkaya’nın makam odasında, yaklaşan seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdem, Akşehirli seçmenlerden destek isterken, Salih Akkaya da konuşmasında; “Ben vekilimize tekrar hoş geldiniz diyorum. Resmi olarak seçim çalışmalarımızı başlatmış olduk. Kendisi her zaman Akşehir’e hizmetlerimizin öncülüğünde hep yanımızda oldu. 28. Dönem Milletvekilliği adaylığında 2. sırada olması bizi ayrıca memnun etti.” ifadelerine yer verdi.

Deprem bölgelerinden gelerek ilçede misafir edilen afetzedelere yönelik olarak Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programına katılan heyetten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Başkan Akkaya ile birlikte masaları tek tek ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Altay yaptığı konuşmada; “Zor günlerden geçtik ama milletimizin birlik ve beraberlik ruhu, misafirperverliği her şeyin önüne geçti. Özellikle deprem bölgesinden gelen kardeşlerimize tekrar geçmiş olsun diyorum. Akşehirli tüm hemşerilerimize, gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Orhan Erdem de depremzedelere hitap ederken; “İnşallah birlikte başaracağız. Güçlü bir ülkeyiz. Sizleri en huzurlu şekilde evlerinize, mekanlarınıza yerleştirmek hepimizin görevi. Bizlere ne düşerse emrinizde olacağız.” şeklinde konuştu.

İftar programına; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Akşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Yahya Yıldız ve Mevlüt Yiğit, Akşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri da katıldı. Yemek sonrasında Akşehir Belediyesi tarafından çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulunuldu.

Orhan Erdem, Uğur İbrahim Altay ve Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi’nin Geleneksel Teravih Buluşmaları kapsamında, İplikçi Camii’ndeki közde çay ikramı etkinliğine de katıldılar.