Yayın hayatına 19 Mayıs 1953 tarihinde başlayan Pervasız  Gazetesi, bugün 71’inci yaşını kutluyor.

Anadolu basınında önemli bir yere sahip olan Pervasız Gazetesi özel haberlerinin yanı sıra yerel ve genel haberleri de çalışmalarına dâhil ederek emin adımlarla basın hayatına devam ediyor. Pervasız, dolu dolu gazete sayfalarıyla sadece Akşehir’in gündemini tutmakla kalmıyor, bölgenin ve ülkenin gündemine dair pek çok önemli haberlere de imza atıyor.  

Anlamlı bir günde, İstiklal Meşalisinin yakıldığı tarihî bir günün yıldönümünde kurularak bugüne kadar kesintisiz  bir şekilde yayınlanan Pervasız Gazetesi, toplumun haber ve bilgiye erişme ihtiyacını karşılayarak kutsal bir görevi başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

Bugüne kadar gazetenin yayımlanmasında ve hazırlanmasında emeği geçen pek çok kişi oldu. Her birinde bir tek şeyi müşahade ettim. O da; Akşehir Sevdalılığı. Tabi ki bu emek bedenlerin başında baş emektar Ahmet Şener gelmektedir. Mekânı cennet olsun inşallah. Hizmetleri büyük. Allah ondan razı olsun. 71 yıldır başta Ahmet amcamız olmak üzere yüreği Akşehir sevdası ve insana hizmet anlayışıyla bu gazeteye bir harf, bir kelime, bir cümle dahi katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. Vefat edenlere de Rabbimden rahmet diliyorum.

Bilindiği gibi yerel gazeteler yörenin en önemli toplumsal iletişim kurumları sayılmaktadır. Milli mücadele yıllarından bu yana Anadolu basını toplumsal konularda duyarlılık göstermiş, toplumda umutsuzluğun karşısına mücadeleyi koyan bir tavrın varlığına ilişkin farkındalık yaratmış hedef ve amaçların ortaklaşmasında görev almıştır. Günümüzde de ait olunan yere ilişkin duyarlılık varlığını koruduğu sürece yerel basın da varlığını, gerekliliğini ve önemini koruyacaktır. Ortak çıkarlar, beklentiler, sorunlar söz konusu olduğunda yöresel ve yerel olan önem kazanmakta yöreyi oluşturan bireyler arasında iletişimin ve ortak bir bilincin oluşmasında yerel basına önemli görevler düşmektedir. İşte tam da burada akla gelen bir gazete var ki bu da  Pervasız Gazetesi'dir. Temennim odur ki, bu gazete, daha da uzun soluklu olacak, gündemi belirleme ve gündemi tutma adına pek çok işlere imzasını atmaya devam edecektir.

Bu duygularla, Akşehir’imizin güzide gazetelerinden biri olan Pervasız Gazetesi’nin 71. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bir kez daha 71 kere Maşallah diyorum.

Editör: Pervasız Web