Neredeyse bir asra yakın… Neredeyse kendi ömrü kadar… 70. Yılına az bir zaman kala Pervazsız’ı “Biperva” yapan değerli büyüğüm, abim, amcam Rahmetli Ahmet Şener'i yazımın hemen başında özlemle, saygıyla ve sevgiyle yâd ediyor, Rabbimden rahmet diliyorum. Mekânı Cennet olsun inşallah.

Ahmet Şener, 19 Mayıs 1953 tarihinden beri gazetecilik yapmış, çile çekmiş, çok zor ve meşakkatli olan, kimseye yaranmanın mümkün olmadığı bir mesleği Akşehir'de başarıyla yerine getirmiş, bu şekilde de nöbeti devretmiş bir amcamızdır. Kendisi çok sağlam bir Akşehirliydi; Akşehir'i ve ülkesini çok seven birisiydi. Ömrünü bu şehre adamış, doğruları haykırarak, yanlışları pervasızca dile getirerek, sürekli taş üstüne taş koyma gayreti içerisinde olmuştur.

Bir gazete için 60-70 yıl çok uzun bir zaman. Ama bu yerel bir gazete ise bu 60'ı-70'i beşle altıyla çarpmak lazım ki uzunluğu daha iyi anlatalım. Yerel bir gazetenin 70 yıla yakın bir süre yaşayabilmesi çok büyük bir başarı. İşte Pervasız Gazetesi de bu büyük başarıyı yakalayan nadide gazetelerden birisidir. Türkiye'de bir çok ulusal gazetenin bile daha 20., 30. yıldönümünü kutladığı bir dönemde Akşehir'de 67-68 yıllık bir gazetenin olması aslında biz Akşehirliler için övünç ve gurur kaynağı olmalıdır.

Anadolu basını, zorlu günlerden geçiyor. Bugünün Türkiye'sinde bir basın kuruluşunu ayakta tutmak ve yıllarca başarılı işlere imza atabilmek çok önemli. Pervasız Gazetesi, böylesine önemli bir başarıyı yerine getirdiği için takdiri hak ediyor. Yerel medya olarak 70 yıl ayakta kalabilmek Türkiye'nin en hünerli işlerinden biridir. Vatandaşın doğru bilgilenme hakkı vardır. Bu hakka sahip çıkmak, tüm basın kuruluşlarının en temel görevidir. Son yıllarda medya, ne yazık ki bu kimliğini koruyamadı. Pervasız Gazetesi ise, tüm olumsuzluklara rağmen inandığı ilke ve yayın hayatından taviz vermeden vatandaşın doğru haber alabilme hassasiyetine sahip çıktı.
Pervasız Gazetesi; ilkeli, objektif ve doğru haberciliği ile Akşehir'de her zaman yol gösterici ve örnek bir gazete olmuştur. Akşehir ve civarının siyasi, sosyal, kültürel ve iktisadi hayatını yakından takip etmiş, şehrimizin ve hemşehrilerimizin hayrına ve lehine olan her işi sonuna kadar savunmuş ve bu arada da yayın ilkelerinden de taviz vermeden çizgisini bozmamıştır.

Anadolu’da gazetecilik yapmak kolay değildir. Patronundan çalışanına çok büyük bir özveri ve fedakârlık gerektirir. Bu nedenle; yaşadığımız şehrin, ülkenin menfaatlerini gözeterek tutarlı ve istikrarlı bir şekilde yayın hayatına 67 yıldır devam eden Pervasız Gazetesi’ne, çalışanlarına ve bu imkanı tanıyanlara teşekkür ediyorum. Emekleriniz son derece kıymetlidir ve her türlü takdire şayandır.

Bu duygularla Pervasız Gazetesi’nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, daha nice yıllar diliyorum. Çalışanlarına kolaylıklar diliyor, bu vesileyle Ahmet Şener abimizi, babamızı, amcamızı bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.