Konuya ilişkin duyuruda; 23 Temmuz 2023 tarihinde uygulanan 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde uygulanan 2023-KPSS (Alan Bilgisi) ve 6 Ağustos 2023 tarihinde uygulanan 2023-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizlerinin incelenerek cevap anahtarlarının kontrollerinin tamamlandığı belirtildi.  

İtirazların bilimsel açıdan değerlendirildiği bilgisine yer verilen açıklamaya göre; 2023-KPSS (Alan Bilgisi) İktisat Testi Temel Soru Kitapçığındaki 34 numaralı sorunun “E” olarak verilen cevabının “D” olarak değiştirilmesine, 2023-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Beden Eğitimi Testi Temel Soru Kitapçığındaki 72 numaralı sorunun “E” olarak verilen cevabının “B” olarak değiştirilmesine, Biyoloji Testi Temel Soru Kitapçığındaki 14 numaralı sorunun “E” olarak verilen cevabının “A” olarak değiştirilmesine, Türk Dili ve Edebiyatı Testi Temel Soru Kitapçığındaki 7 numaralı sorunun ise iptal edilmesine karar verildi.

Adaylar, sınav sonuçlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle erişebiliyorlar.