Araçta bulunan iki kardeş H.A. ile H.A. gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte araç detaylı arama yapmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapan narkotik ekibi üç sayfa halinde iki sayfa 10x10 ve bir sayfa 11x10 ebadında yaklaşık bin 200 içimlik kağıda emdirilmiş sentetik (bonzai) ile 152 gram tütüne karıştırılmış sentetik bonzai ele geçirdi. Ele geçirilen malzemelere el koyan narkotik ekibi şüpheliler H.A. ile H.A. isimli iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan H.A. isimli şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Kabul Etmek” suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı. Diğer şüpheli H.A. hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek suçu ile Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapılarak adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen şüpheli H.A. savcılık sorgulamasında S.S.’den uyuşturucu aldığını söylemesi üzerine S.S.’de ekipler tarafından göz altına alındı. İfadeleri alınan H.A. ve S.S. tutuklanma talebiyle sevk edildiği sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanarak Akşehir cezaevine gönderildiler.

Editör: Haber Merkezi