Akşehir Şehitliği’ndeki törende, saat 10:00’da Atatürk büstüne çelenk sunulacak. Akşehir Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan program ise Akşehir Kültür Merkezi’nde saat 10:30’da başlayacak. 

Kazanılmasında Mustafa Kemal’in askeri dehasının belirleyici olduğu Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümünde Akşehir Şehitliği’nde çelenklerin sunulmasıyla başlayacak olan programı saygı duruşu, Tören Mangası tarafından saygı atışı, İstiklal Marşımızın okunması ve Bayrağımızın göndere çekilmesi takip edecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel tarafından Şehitlik Defterini imzalaması ve şehit kabirlerinin ziyaretiyle Şehitlikteki program son bulacak.

Akşehir Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan şiir, drama, oratoryo vb. içeren programla tüm şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anılacak.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı nedeniyle 08:00’den gün batımına kadar; resmi daire, özel kuruluşlar, müesseseler ve askeri birlik, kurum ve karargahlar Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılacak.