Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız ve Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı tören; Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Üniversitenin tanıtım videosu ile Hemşirelik Bölümü mezunlarının hazırladığı fotoğraflardan oluşan slayt gösterisinin ardından, okulun tarihçesi ve mezunlara ilişkin bilgi paylaşımında bulunuldu.

Bu yıl Hemşirelik Bölümü’nden 73, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 50 olmak üzere toplam 123 mezun veren Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu; eğitim öğretim faaliyetlerine, 2006-2007 döneminde Akşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen binada, Akşehir Sağlık Yüksekokulu adıyla Hemşirelik programına 41 öğrenci alarak başladı. Akşehirli merhum iş insanı Kadir Yallagöz tarafından yaptırılan yeni binasında, 17 yıldır Hemşirelik ve 15 yıldır Beslenme ve Diyetetik Bölümleri ile eğitim öğretim veren okulda Çocuk Gelişimi Bölümü ise 2018-2019 döneminde açıldı.

Törende Hemşirelik Bölümü mezunlarının takdiminin ardından bir konuşma yapan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan, okulu yeni binasına kavuşturan Kadir Yallagöz’ü rahmet ve minnetle anarken kuruma destek verenlere de teşekkür etti. Hemşirelik Andının okunması sonrasında Bölüm Birincisinin yaptığı konuşmayı diploma töreni ile Mevlana’nın 7 öğüdünün okunması ve kep atma töreni takip etti. Hemşirelik Bölümü Birincisi hemşehrimiz Alihan Şahin aynı zamanda Okul İkincisi olurken, Tuğçe Yapıcı Bölüm İkincisi ve Kader Özdoğan da Bölüm Üçüncüsü oldular.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunlarının takdimi, Bölüm Birincisinin konuşması ve kütüğe isim çakılmasının ardından gerçekleştirilen diploma töreni sonrasında da Diyetisyenlik Andı okunarak kep atma töreni gerçekleştirildi. Beslenme ve Diyetetik Bölümü Birincisi Sena Nur Eken, Okul Birinciliğini de başkasına bırakmadı. Rumeysa Şimşek’in Bölüm İkincisi olduğu sıralamada, eşit diploma notlarıyla Sümbül Semanur Tokucu, Güzide Rümeysa Erdim ve Sena İlknur Özkara da Bölüm Üçüncülüğünü paylaştılar.