Yarışma sonucunda Türkiye Kupası sahiplerini buldu. Beş gün boyunca Akşehir semalarını renklendiren yarışmanın ardından ödül töreni Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.   

Ödül törenine; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal, siyasi parti temsilcileri, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ, yarışma direktörü Abdullah Yıldız, belediye meclis üyeleri ile yamaç paraşütü pilotları katıldı.

Dereceye girerek ödül almaya hak kazanan sporcuların ödüllerini takdim eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal; “Yurdumuzun hatta dünyanın farklı ülkelerinde bizlerle birlikte olan yamaç paraşütü sporcularımız Akşehir semalarını, Akşehir’in sosyal kültürel hayatını renklendirdiler. Yarışmamız kazasız belasızda bitti şükür, sporcularımıza gösterdikleri performans için teşekkür ediyoruz. Ödül almaya hak kazanan sporcular olmak üzere yarışmaya katılan bütün sporseverleri ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ ve ekibini teşekkür derim.” dedi.

Yamaç paraşütü sporunda Akşehir’in bir klasman daha atladığının altını çizen Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal; “Yamaç paraşütü sporunda üç ayrı klasmanda düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağı Akşehir’imizde gerçekleştirildi. Sporcularımız bu yıl bir üst klasmanda yarışarak başarı elde etti. Verilen ortak emekler sonucunda daha üst klasmanlar için önümüzdeki yıllarda meyvesini verecektir. Bu etkinliğe katkıda bulunan yerli ve yabancı kurum kuruluş özel sponsorlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Gelecek sene inşallah sağlıkla görüşmek üzere, hoşça kalın.” ifadelerini kullandı.

Yarışmadaki dereceler ise şu şekilde;

Genel Kategori: Birinci Ferdi Toy, ikinci Serdar Sacti ve üçüncü Adem Berk Aksoy

Sportif Kategori: birinci Yılmaz Cansarı, ikinci, Nezih Şensoy ve üçüncü Mahmut Yalçın

Kadınlar Kategori: birinci Emine İnan, ikinci Mahshad Bayat ve  üçüncü Cansu Atabey

Takımlar: birinci Aypsk (Ankara), ikinci Albattos (Tüm Türkiye) ve üçüncü Mahavk (Kahramanmaraş)

Editör: Pervasız Web