31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde AK Parti’den ikinci dönem için Çeltik Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Ali Meşe açıkladığı bazı projelerle seçim startını verdi. 

Çeltik Belediyesi sosyal medya hesabından paylaşılan Başkan Ali Meşe bazı projelerini kamuoyuna şöyle açıkladı:

 YÜKSEKOKUL YAPIMI PROJESİ

Çeltik ilçemize kazandırmak isteğimiz yüksekokul projemizle değişen dünyada değişimi yakalamak için gençlerimizin eğitim seviyesini daha üst seviye çıkarmak ve dışarıdan gelen öğrencilerle ilçemizin ekonomisine de katkı sağlamış olacağız. Bununlar beraber barınma ihtiyacını karşılayacak kredi yurdunu da ilçemize kazandırmış olacağız.

50.000 TL EVLİLİK DESTEĞİ PROJESİ

Çeltikte ikamet eden ve yuva kurmak için evliliğe ilk adım atan çiftlerimize çorbada bizim de tuzumuz olsun diyerek 50.000 TL düğün desteği vereceğiz.

İLÇE MERKEZ VE MAHALLELERİNE DOĞALGAZ YAPIMI PROJESİ

Temiz ve yenilenebilir enerji olan doğalgazı mevcut altyapı çalışmalarının dışında kalan Çeltik Merkez ve mahallelerine ulaştırarak mesken ve ticari yerlerin ısınmasını sağlamak ve "Temiz Çeltik Temiz Türkiye" sloganıyla hava kirliliğini azaltmayı ve projeyi ulaştıracağız.

HER YIL 10 KİŞİYİ UMREYE GÖNDERECEĞİZ

İlçe müftülüğümüz ve belediyemiz işbirliği ile İlçe merkez ve mahallemizdeki vatandaşlarımızın umre vazifesi için müracaatları doğrultusunda kutsal topraklara gidecek ve kura ile belirlenecek 10 Kişiye umre masrafları tarafımızca karşılanarak kutsal topraklara göndereceğiz.

ÇELTİK İLÇESİ KENT TASARIM PROJESİ

İlçemizin kent estetiğine kavuşması için prestij yollarıyla bir bütün haline gelen ve kent meydanının etrafında toplanan binalarımızın cephe kaplamalarını ve iyileştirmelerini yapmak için önce teknik projesi çizdirilerek ve sonrasında ise Konya Büyükşehir Belediyemiz ve KOP idaresinin desteğiyle cadde ve ilçe meydanımızdaki konutların ilçemizin tarihi dokusuna uygun cephe giydirmesi yapılarak mega kent görünümüne kavuşturacağız.

EMEKLİ KONAĞI PROJESİ

"Büyüklerimizin duasını almak bizim için çok değerli" olduğu için ilçemize yapacağımız Emekli Konağı'nda emeklilerin düzenli sağlık kontrolleri doktor ve hemşireler tarafından gerçekleştirilecek. Ayrıca emekliler sosyal aktiviteler, geziler ve çay sohbetleri eşliğinde emekliliklerinin tadını çıkartacaklar. Çeltik Belediyesi fiziki belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra pek çok sosyal projeye de başarıyla imza atmaya devam edecek.

ÖĞRETMEN EVİ VE MİSAFİRHANE PROJESİ

İlçemize tayini çıkan öğretmenlerimizin ve memurlarımızı rahat bir şekilde konaklayabilmesi amacı ile çok amaçlı sosyal donatısı olan projemizi hayata geçireceğiz.

KOOPERATİF KÖY PROJESİ

TOKİ Başkanlığı iş birliği ile yapacağımız en az 40 adet müstakil evi ve 10 büyükbaş hayvan kapasiteli 120m2 büyüklüğündeki ahırı ile 1000m2 arsalardan oluşan kooparatif köy projesi sayesinde en az 400 büyük baş hayvancılık kapasitesine sahip kooperatifler kurularak oluşturacağımız köy içerisindeki et ve süt entegre tesisi ile bu sektörde markalaşma adımları atılarak ilçemize katma değer sağlayacağız. Ayrıca ilçemiz kırsal halkının kalkınması ve dışarıdan yatırımcıların ilgi odağının çevrilmesini sağlanacağız.

İLÇE JANDARMA KARAKOL KOMUTANLIĞI BİNASI YENİLEME PROJESİ

Mevcut Çeltik İlçe Jandarma Komutanlığı binasının restore edilerek yenilenme çalışmasını yapacağız.

TOKİ KONUTLARININ YAPILMASI

Çeltik Belediyemiz tarafından eski veya plansız yerleşim alanlan, toplu konut projeleri sayesinde kentsel dönüşüme uğrayarak daha düzenli ve modern yapılar haline dönüştürülmektedir. Bu vizyon doğrultusunda Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Çeltik Belediyemiz, Toplu Konut Projeleri ile özellikle dar gelirli veya orta gelirli ailelere uygun fiyatı konut imkânlan sunarak ev sahibi olma imkanı sağlayacağız.

İZMİR-ANKARA HIZLI TREN DURAĞININ YAPILMASI

Ankara-İzmir hızlı tren güzergahında Ahiler köyü hızı tren istasyon projemiz yapılarak vatandaşlanmızın Ankara ve İzmir güzergahında hızlı ve konforlu seyahat etme imkanı sağlayacaktır.

TORUNLAR MAHALLE YOLU SICAK ASFALT PROJESİ

Torunlar Mahallemizin yollarının karayolları standartlarına uygun olarak daha estetik, kullanışlı ve konforlu yolara kavuşturmak için sıcak asfalt kaplama çalışmalarını hızlı bir şekilde mahallemize kavuşturacağız. Böylece kaza riski azalacak ve daha konforlu ulaşım imkânı sağlayacağız.

ADAKASIM MAHALLE YOLU SICAK ASFALT PROJESİ

Adakasım Mahallemizin yollarının karayolları standartlarına uygun olarak daha estetik, kullanışlı ve konforlu yolara kavuşturmak için sıcak asfalt kaplama çalışmalarını hızlı bir şekilde mahallemize kavuşturacağız. Böylece kaza riski azalacak ve daha konforlu ulaşım imkânı sağlayacağız.

İSHAKUŞAĞI MAHALLE YOLU SICAK ASFALT PROJESİ

İshakuşağı Mahallemizin yollarının karayolları standartlarına uygun olarak daha estetik, kullanışlı ve konforlu yolara kavuşturmak için sıcak asfalt kaplama çalışmalarını hızlı bir şekilde mahallemize kavuşturacağız. Böylece kaza riski azalacak ve daha konforlu ulaşım imkânı sağlayacağız.

 

HONAM - ÇELTİK ARASI YOL GENİŞLETME

Belediyemiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüz işbirliğiyle ilçe Merkez, Honam-Gökpınar mahallerimiz arasındaki bağlantı yolunun genişletilmesi ve asfaltlama çalışmasıyla ulaşım konforunu en üst noktaya taşımak ve ilerde ihtiyaç duyulabilecek ulaşım altyapısını öngörülü bir şekilde yapacağız.

ÇELTİK ŞEHİR KONAĞI PROJESİ

Konya Büyükşehir Belediyesi İşbirliği ile yapacağımız Şehir Konağında; meslek eğitimlerinin yanı sıra yüzme havuzu, hamam, sauna, spor salonu, kurs alanları ve çok amaçlı eğitim salonları da olacak ve İlçemize birçok faaliyet alanında hizmet verecektir.

KAFE ÇELTİK PROJESİ

Kafe Çeltik projesi ile vatandaşlarımızın güzel vakit geçireceği ve sohbet edeceği aynı zamanda yeme içme ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal kafeler oluşturucağız.

ASKERE GİDECEK DAR GELİRLİ ASKER VE AİLESİNE DESTEK PROJESİ

Çeltik Belediyesi olarak ilçemizden vatani görevini yerine getirmek üzere askere gidecek olan dar gelirli gençlerimize askerlik süreleri boyunca maddi destek sağlayacağız.

TOZLUYURT MEVKİ SULAMA SONDAJ KUYULARI YAPIM PROJESİ

İlçemiz Tozluyurt mevki'nde atıl olarak bekleyen kooperatif kuyuları KOSKİ ile beraber yürüteceğimiz çalışmalarla işlevsel hale getirilerek 5 bin dekar arazide, çiftçilerimize sulama yapma imkanı sağlayacağız.

YÜZME HAVUZU SPOR KOMPLEKSİ

Yapacağımız yarı olimpik yüzme havuzu projemizle tüm spor aktivitelerinin yapılacağı şekilde tasarlanıp ilçemize kazandıracağız.