Oda üyesi 23 katılımcı, Konya Dubai Gulfood 2023 Yurt Dışı İş Gezisi Programına katılım sağladı. Deprem bölgesine yapılan yardımların koordinasyonundan dolayı Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan’ın katılamadığı iş gezisinin Dubai ayağı, Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Akkuş mihmandarlığında gerçekleştirildi. 22 hol olarak tasarlanan büyük fuarda üyeler; 120 ülkeden 4 bin 300’ün üzerinde katılımcı firma ve dünyanın dört bir yanından toplam 100 bine yakın ziyaretçi ile bir araya gelme imkanı yakaladılar.

Dubai Ticaret Odası’nın misafirperverliğinde yapılan ve bölge ekonomisi ile iş olanaklarının görüşüldüğü bir toplantı ile Hamriyah Serbest Bölgesi iş organizasyonu toplantısı düzenlendi. Toplantılar sonrasında Tacettin Akkuş tarafından; Dubai Ticaret Odası Uluslararası İlişkiler Müdürü Oman Abdulaziz AlKhan ve Serbest Bölge Yönetimine birer hatıra takdim edildi.

TSO Başkanı Kalkan, deprem bölgesine yardımlar devam ederken diğer taraftan da ülkemiz ihracatına destek olmak için çalıştıklarını belirtirken iş gezisi süresince diğer katılımcıların depremden dolayı geçmiş olsun ve baş sağlığı dileklerini paylaştıkları öğrenildi.