banner178

OKÇU DOSTLARI BEYŞEHİR GÖLÜ BULUŞMASI

Beyşehir’de 7-8-9 Eylül’de düzenlenen “Okçu Dostları Beyşehir Gölü Buluşması” etkinliği, Türkiye'nin 15 ilinden gelen yaklaşık 120 geleneksel okçuyu bir araya getirdi.

OKÇU DOSTLARI BEYŞEHİR GÖLÜ BULUŞMASI

Beyşehir’de 7-8-9 Eylül’de düzenlenen “Okçu Dostları Beyşehir Gölü Buluşması” etkinliği, Türkiye'nin 15 ilinden gelen yaklaşık 120 geleneksel okçuyu bir araya getirdi.

11 Eylül 2018 Salı 00:14
514 Okunma
OKÇU DOSTLARI BEYŞEHİR GÖLÜ BULUŞMASI
banner155

Beyşehir Geleneksel Türk Sporları ve Sanatları Kulübü ve Akşehir Selçuklu Spor Kulübü tarafından düzenlenen, koordinatörlüğünü iki kulübün başkanları Üzeyir Yaşar ve Varol Türkoğlu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk un yaptığı, Okçular Vakfı, Beyşehir Kaymakamlığı ve Beyşehir Belediyesi’nin de destek verdiği organizasyon, Mehter Takımı’nın gösterileri ve kortej yürüyüşü ile başladı.

Etkinliğe, AK Parti Konya Milletvekilleri Gülay Samancı ve Selman Özboyacı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve TRT Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akış, Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru,Türkiye Okçuluk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Toksöz, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, geleneksel okçular ve vatandaşlar katıldı.

Beyşehir Gölü kıyısındaki Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen geleneksel okçuluk yarışmalarının ilk gününde okçular;  uzaklaşan puta, sabit puta, hayvan figürü atışı ile takım yarışında dereceye girebilmek için mücadele verdi. Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış ve Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da yarış arası verilen molalarda hedeflere ok atışları gerçekleştirdi.

Yarışmaların sonunda Akşehir Selçuklu Spor’dan Atilla Göçer uzaklaşan puta ve sabit puta atışlarda birinci, Varol Türkoğlu uzaklaşan puta atışlarda üçüncü, bayanlar uzaklaşan puta atışlarda Nigar Dural birinci, Hülya Türkoğlu üçüncü olurken,  takım yarışması bayanlarda Selçuklu bayan takımında Gizem Kula İlayda Battal ve Minciye Yıldırım üçüncü olarak başarılı bir turnuva geçirdiler.

Kulüp Başkanı Varol Türkoğlu düzenledikleri turnuvaya icabet eden misafirlere, kendilerine desteği esirgemeyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile Beyşehir Gençlik Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır’a ve kendisini kırmayıp Türkiye'nin dört bir yanından davetine gelen okçu dostlarına teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada