banner178

Akşehir Spor Top Başı Yaptı

2017-2018 futbol sezonu Bölgesel Amatör Ligde temsilcimiz Akşehirspor 2017-2018 futbol sezonunun çalışmalarına 27 Temmuz Perşembe günü Akşehir Nasreddin Hoca Stadyumunda gerçekleştirdiği antrenmanla başladı.

Akşehir Spor Top Başı Yaptı

2017-2018 futbol sezonu Bölgesel Amatör Ligde temsilcimiz Akşehirspor 2017-2018 futbol sezonunun çalışmalarına 27 Temmuz Perşembe günü Akşehir Nasreddin Hoca Stadyumunda gerçekleştirdiği antrenmanla başladı.

29 Temmuz 2017 Cumartesi 01:38
1084 Okunma
Akşehir Spor Top Başı Yaptı
banner155

Akşehir Belediye Bakanı Dr. Salih Akkaya’nın da izlediği antrenmanda Akşehirspor Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz ve Akşehir Spor Yönetimi de hazır bulundu.

Akşehirspor Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Yıldız, yeni sezonun Bölgesel Amatör Lig takımları başta olmak üzere tüm takımlara hayırlı olmasını temenni ederken, bu sezon kulübümüzü layık olduğu yere yani şampiyonluğa ulaştırmak için yola çıktıklarını belirtti.

Yıldız “Akşehir Spor 3. Lig yolunda yönetimi, teknik direktörü, oyuncuları, taraftarı ve şehrin bütünlüğü ile emin adımlara bu hedefe gidecek, bunun için de iyi bir kadro oluşturduk. Bu yolda bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya’ ya yönetim kurulu ve kulübümüz adına teşekkür ediyorum. Sezon boyunca bizlere maddi, manevi destek olmak isteyen firma ve şahısları kulübümüze davet ediyoruz. Ayrıca bu sezon yeniden başlattığımız 7-13 yaş grubu futbol yaz okulu kursumuza şehrimizden 100 çocuğumuz başvurdu ve hafta da iki gün bu çocuklarımızla alt yapı antrenörü kontrolünde çalışmalarını gerçekleştiriyorlar.  Bugünde bu çocuklarımızdan oluşturduğumuz U13 takımımız ile Göztepe Spor Kulübü U13 takımı güzel bir müsabaka gerçekleştirecekler. Geleceğimizin sahibi olan bu çocuklardan kurulan takımlarımıza başarılar dilerim” dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da yaptığı açıklamada “Akşehir’imizin miniklerinin maçını seyretmeye geldik ve izliyoruz. Akşehirspor’umuzun yaz okulu kapsamındaki kaydettiği 100 öğrencimizi yine Göztepe Spor Kulübümüzün kayıt ettiği 80 öğrencimizle beraber toplam 180 gencimiz ve miniklerimizle beraber burada futbol okulundayız ve bu okulumuz yaz boyunca devam edecektir. Akşehir Sporumuza geçtiğimiz günlerde kongrede yönetim için talipli olmayınca Akşehir Belediyemiz her zaman olduğu gibi duruma müdahale etmiştir ve yönetimini oluşturarak Akşehir Spor Kulübü Başkanlığına Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehirspor As Başkanlığına Ünal Çelik seçilmiştir. Yine Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel Basın Sözcülüğüne, Resmi İşler Sorumluluğuna Mehmet Korkusuz, Tesis ve Protokol Sorumluluğuna ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, Akşehirspor İdari Menajerliğine de Ercan Türüdü seçilmiştir. Akşehirspor’umuzdaki başarının sürekli sağlanması ve alt yapıda futbolcu temin edebilmek amacıyla da bu yaz okullarını önemsiyoruz. Bu miniklerimizin kayıtlarını yaparak ileriye dönük ve kabiliyetli olanlar içinde futbola devam etmek isteyenleri yetiştirmeyi sürdüreceğiz. Bu sayede Akşehirspor’umuzun tabanını oluşturmuş olacaklar ve bunun içinde bu yaz okulunu önemsiyoruz. Şu anda tamamen belediye olarak bütün şartlarını üstlendik ve ben bu vesileyle Başkan Yardımcımız Yahya Beyin öncülüğündeki yeni yönetimimize başarılar diliyorum.  Akşehir Sporumuzun A takımına Bal Liginde başarılar dilerken, Göztepe Spor Kulübü’nün A takımının Süper Lige çıkması vesilesiyle de onları kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Akşehir Spor teknik direktörü Mustafa Yağar ise “Akşehirspor’u Bölgesel Amatör Ligde en iyi yerde bitirmek için transferlerde ince eleyip sık dokuduk ve kaliteli oyuncuları kadromuza kattık. 23 futbolcumuzla bugün top başı yaptık. Kadromuz şu an için yeterli gibi ama hazırlık döneminde eksik gördüğümüz bölgeler olursa yeni isimler aramıza katılabilir. Hedefimiz her zaman olduğu gibi zirve, başka da bir düşüncemiz yok. Allah'ın izniyle zirveye oynayacak yarışmacı bir takım kurarak, taraftarlarımıza mücadeleci bir takım izletmek istiyoruz. Sezon sonunda en iyi yerde bitirmek yolunda en önemli etken birlik ve beraberliktir. Bu sadece yönetim, teknik ekip ve futbolcularla değil şehirle bir bütün olmak, kenetlenmekten geçmektedir. Bunu da bu sezon en iyi şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum ve bu yolda kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde Akşehir Spor’ u lige en iyi şekilde hazırlayabilmek için hazırlık maçları planlanacağı, hazırlık maçlarının programlarının Akşehir Spor Kulübü resmî sitesi www.aksehirspor.org.tr ve resmi facebook sayfası https://www.facebook.com/Akşehir-Spor-Kulübü adreslerinden daha sonra duyurulacağı öğrenildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada