banner178

AKŞEHİR HAVACILIKTA MARKA OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR...

İkarus Sportif Havacılık Eğitim Programına Akşehir’i de aldı.

AKŞEHİR HAVACILIKTA MARKA OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR...

İkarus Sportif Havacılık Eğitim Programına Akşehir’i de aldı.

06 Kasım 2017 Pazartesi 00:59
570 Okunma
AKŞEHİR HAVACILIKTA MARKA OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR...
banner155

Akşehir Sportif Havacılık Kulübünün etkinlikleri meyvelerini vermeye başladı. Yamaç paraşütü sporunun en eski kulüplerinden olan İkarus Sportif Havacılık Kulübü eğitim programına Akşehir’İ de kattı. İstanbul merkezli faaliyet gösteren kulübün başkanı ve eğitmeni Alim Yıldırım yaptığı açıklama Akşehir için şunları söyledi;

‘Akşehir de’Yamaç Paraşütü’

“Akşehir yamaç paraşütü camiada çok bilinen bir isim. Özellikle son yıllarda yapılan eğitim yarışmaları ile spora başlayan sporcuların yeteneklerinin geliştirilmesi ve üst düzey sporcu yetiştirilmesi konusunda önemli bir rolü olmuştur. Şehrin neredeyse üzerinde yer alan kalkış pisti, benzer yerlere göre önemli avantaj sağlamıştır. Yıl boyunca gördüğümüz meteorolojik özellikleri ve yakın çevresinde yer alan bir çeşitli irtifalarda birçok uçuş noktası ile her sporcu seviyesine hitap edecek coğrafi özelliklere sahip olduğu bir gerçektir. İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayan sporcular için çok değerli olan bu özellikler dolayısıyla Akşehir yamaç paraşütü sporu için önemli bir lokasyon olmaya devam edecektir.”

Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ ise; “Akşehirimizin bu sporda önemli bir yer olduğunu geçtiğimiz 5 yılda aralıksız yaptığımız yarışma ve faaliyetler aracılığıyla tüm Türkiye ye tanıtıyoruz. Kulüplerimizin de şehrimize gelmeleri ve uçuş için Akşehir’i tercih etmeleri bu yönde ne kadar faydalı adımlar attığımızı gösteriyor. Amacımız bütün kulüplerimizi ve havacılık topluluklarımızı Akşehir de görmek” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
TugraHan 2017-11-06 01:11:43

Güzel bir gelişme ... Keşke planör eğitimi tekrar faaliyete geçse ...

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada