banner178

MHP LİDERİ : ''CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YEREL SEÇİMDE YOLUMUZU KENDİMİZ BELİRLEYECEĞİZ''

MHP Lideri Devlet Bahçeli; "Biz doğarken varlığımızı Türk varlığına armağan ederek doğduk. Türküm demenin neresi ayıptır." dedi.

MHP LİDERİ : ''CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YEREL SEÇİMDE YOLUMUZU KENDİMİZ BELİRLEYECEĞİZ''

MHP Lideri Devlet Bahçeli; "Biz doğarken varlığımızı Türk varlığına armağan ederek doğduk. Türküm demenin neresi ayıptır." dedi.

23 Ekim 2018 Salı 11:56
961 Okunma
MHP LİDERİ : ''CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YEREL SEÇİMDE YOLUMUZU KENDİMİZ BELİRLEYECEĞİZ''
banner155

MHP Genel Başkanı Bahçeli Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında 'MHP yerel seçimde ittifak yapmayacaktır' dedi. Bahçeli daha sonra yaptığı açıklamasında ise Cumhur İttifakı'nın durduğunu, yerel seçimde ittifak olmadığını açıkladı.

BAHÇELİ'DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Bahçeli Partisinin grup toplantısında; ''MHP teklifinden asla geri dönmeyecektir. Hiçbir ittifak bir tarafın yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. İttifak artık bitmiştir. Seçimde kendi yolumuzu kendimiz seçeceğiz.'' dedi.

'AF AÇIKLAMASI’

MHP Genel Başkanı Bahçeli Afla ilgili ise şunları söyledi; ''Teklifimiz af değildir, şartlı indirimdir. Milletimize ne dediysek onu yapmaya çalışıyoruz. Geri dönüş yok. Vazgeçmek yok. Kader mahkumlarının elinden tutulmasına bekliyor, Gazi Meclis'e güveniyoruz. Teklifi cezaevlerini boşalsın diye vermedik. Çok şey mi istedik? Konuşmayalım mı? Görüşlerimizi belirtmeyelim mi? Sürekli teklifimize itiraz edenler ya dediğimizi anlamıyor, ya da suyu bulandırmaya çalışıyorlar. 2016'da doğru olan 2018'de niye yanlış olsun. Biz teklifimizin 3. maddesinde neyin dışında olacağını anlattık. Diyorlar ki, uyuşturucu satıcıları serbest kalacak. Uyuşturucu suçundan 50 bin kişi içeride yatmaktadır. Kanun teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek insafsızlıktır. Bunların çoğu yoksunluktan pişmanlık göstermişlerse görmeyelim mi? İstisnalar hariç cezaevlerinde bulunan insan değil mi? Hadi uyuşturucu baronlarını konuşan yok. İnsanlık müsveddelerinin üstüne giden yok. Ne bekleniyor kurbanlarından?''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 2 Ekim tarihinde Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha haber alınamayan ve öldürüldüğü açıklanan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında açıklamada bulunan Bahçeli, 3 haftadır bu konunun gündemde olduğunu anımsattı. Bahçeli, "Fitne demlenirken hakikat devrilmektedir. İhanet taltif görürken sadakat telin edilmektedir. Yapay zekanın geleceğine kafa yoruyorken insanlık mirasının silinip kaybolmasına hiç kimsenin ses çıkarmaması tam bir akıl tutulmasıdır. Bugün İslam toplumları akıl, ahlak, adalet ve merhametten uzaklaşarak kahredici yozlaşmanın pençesine düşmüşlerdir. Empati ve erdem damarları kurumuştur. Yerin altı zengin yerin üstü harap ve bitaptır. Kıtlıklar, yolsuzluklar, savaşlar, cinayetler, haksızlıklar, hırsızlıklar, iktidar kavgaları İslam toplumlarını uçurumun kenarına kadar sürüklemiştir. Var olan kör düğüm nasıl çözülecektir?" ifadelerini kullandı.

"Kaşıkçı alenen katledilmiştir"

Kaşıkçı'nın uluslararası krize dönüştüğünün altını çizen Bahçeli; "Ortada bir vahşet, karşımızda resmen bir cinayet vardır. Kaşıkçı alenen ve adice katledilmiştir. Cesedinin nerede olduğu belli değildir. Tüm oklar veliaht prensi işaret etmektedir. Veliaht Prens Selman cinayetin neresindedir? Katillerin Türkiye üzerindeki hesapların netlik kazanması mecburiyettir. Kim dost kim düşman görelim. Türk milletinin sabrını hiçbir dost ya da düşman hafife almasın. Adam olsun, edepli olsun, iman neyi gerektiriyorsa onu yapsınlar. Müslüman gibi davransınlar, Allah'tan korksunlar. Kulun hesabı varsa Allah'ın da hesabı vardır ve hepsinden üstündür." şeklinde konuştu.

"Biz doğarken varlığımızı Türk varlığına armağan ederek doğduk"

MHP Lideri Devlet Bahçeli; "Papaz kararına ses çıkaramayanlar, 'Andımız'ın okunacağını duyunca ayağa kalkmıştır. Bunların milli kimlikten ne anladıkları şaibelidir." diyerek, "Biz doğarken varlığımızı Türk varlığına armağan ederek doğduk. Türküm demenin neresi ayıptır?" dedi.

Son Güncelleme: 23.10.2018 17:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada