banner178

CHP’Lİ HEMŞEHRİMİZ CANKURTARAN BUGÜN AKŞEHİR’DE

CHP’nin halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Akşehirli hemşehrimiz Yasemin Öney Cankurtaran 03.03.2016 Perşembe günü saat 17.30 da Akşehir’e geliyor.

CHP’Lİ HEMŞEHRİMİZ CANKURTARAN BUGÜN AKŞEHİR’DE

CHP’nin halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Akşehirli hemşehrimiz Yasemin Öney Cankurtaran 03.03.2016 Perşembe günü saat 17.30 da Akşehir’e geliyor.

03 Mart 2016 Perşembe 00:17
2765 Okunma
CHP’Lİ HEMŞEHRİMİZ CANKURTARAN BUGÜN AKŞEHİR’DE
banner155

Memur bir ailenin çocuğu olan Yasemin Öney Cankurtaran Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini birincilikle kazanmış, öğrenciyken part-time (Merkez Bankası ve Özel sektörde) çalışmış, TBMM de Avrupa kaynaklı düşünce kuruluşlarıyla ‘’Küreselleşme sürecinde Türkiye’’ konulu bir araştırma yürütmüş çalışması üç dile çevrilen bir kitap olarak yayınlanmıştı.

            İş hayatında ve sosyal yaşamında oldukça aktif olan Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran mezuniyetten  sonra  Berlin'de Friedrich Naumann Vakfında ve vakfın temsilcisi olarak Londra'da Sosyalist Enternesyonel'de çalışmaya devam etti.  Türkiye'ye döndükten sonra Sermaye Piyasaları ve Finans konusunda  profesyonel olarak çalışmış, zaman içerisinde, finans, turizm ve sanayi sektörlerinde kendi şirketlerini kurmuştur. Aynı dönemde Takasbank, TOBB Sermaye Piyasaları Meclisi, TSPB gibi özdüzenleyici kurumlarda Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış, İMKB'de uzun yıllar tahkim-uyuşmazlık komitesi başkanlığı yaparak yönetimde bulunmuştur. 

   İş hayatıyla aynı zamanda akademik hayatını da devam ettiren Cankurtaran; 

Mülkiye, ODTÜ, Marmara Üniversitesi, California Berkeley Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde; Ekonomi, Siyaset Bilimi, İletişim, Bilişim Sistemleri, Dinler Tarihi, gibi değişik disiplinler ve formasyonlarda  akademik çalışmalarını sürdürmüş, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak  ve idari kadrolarda yönetici olarak çalışmıştır.

   Uzun süredir  Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Bolluca Çocuk Köyü) Mütevelli ve  Yönetim Kurulu üyesi olan Cankurtaran, Vakfın kurucu başkan olduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformunun da kurucu üyelerinden olup, çocuk ve kadın hakları üzerine birçok proje ve çalışmaya imza atmıştır. Bağımlılıkla mücadele konusunda C4 Recovery Solutions Vakfı'nın Türkiye'deki Yerel Yönetimler temsilciliğini üstlenen Cankurtaran, kamuoyunda bu alanda yaptığı çalışmalar ve belediyelerde açtığı Rehabilitasyon Merkezleriyle tanınmaktadır.

 

   Değişik kurumlar tarafından birkaç kez 'Yılın İş Kadını' ve 'Yılın Akademisyeni' olarak ödül alan Yasemin Öney Cankurtaran'ın 'Kadın ve Siyaset, Kimlik Üzerine Siyaset',  'Özelleştirme Yöntemleri',   'Kamu-Özel Sektör İşbirliği Modelleri',  'Din ve Siyaset',  'Çağdaş Yönetim Sistemlerinde Sosyal Politikalar',  'Sosyal Demokrat Sözlüğü',  'Terörle Mücadele, Sosyal Projeler ve Siyasi Politikalarda Algı Yönetimi' gibi Siyaset ve Ekonomi üzerine yazdığı tez, kitap ve birçok makalesi bulunmaktadır. Cankurtaran iyi derecede İngilizce ve değişik seviyelerde Almanca, Arapça, İbranice, çok az Kürtçe bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesi olan Yasemin Öney Cankurtaran İstanbul'da ikamet etmektedir.

Cankurtaran Akşehir’de partililerle bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunacak.

 

Son Güncelleme: 03.03.2016 00:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yildiz 2016-03-03 00:43:32

Daha Akşehirli olarak ismini yeni duyuyoz

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada