banner178
banner241

CHP’DEN ŞAİAYA SON SÖZ

“Cumhuriyet Halk Partisinin Yükselişi Birilerini Rahatsız Ediyor”

CHP’DEN ŞAİAYA SON SÖZ

“Cumhuriyet Halk Partisinin Yükselişi Birilerini Rahatsız Ediyor”

06 Mart 2014 Perşembe 00:10
1014 Okunma
CHP’DEN ŞAİAYA SON SÖZ
banner155

Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Yönetimi ve Belediye Başkan Adayı ortak bir açıklama yayınlayarak son günlerde sıkça dile getirilen “CHP, MHP adayını destekleyecek” sözlerine son noktayı koydular. CHP İlçe Yönetiminden yapılan açıklama şöyle:

“Üyesi olmaktan onur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir’de seçim startını verdiği 16 Kasım 2013 tarihinden bu güne kadar kendi planı programı ve olanakları çerçevesinde çalışmalarını yaparken Akşehir’deki hiçbir siyasi parti temsilcisi aleyhine bir propagandada bulunmadığı gibi şehrimizde barış ve huzur ortamının bozulmaması için azami sabır göstermiş ve gayret sarf etmiştir. Fakat ilçemizde seçime katılan siyasi partilerden Milliyetçi Hareket Partisi tarafından seçim startının verildiği tarihten bu güne kadar bilinçli olarak hakkımızda dedikodular üretilmekte ve Cumhuriyet Halk Partisinin 30 Mart 2014 seçimlerinde MHP’yi destekleyeceği yalanları Şayia olarak yayılmak istenilmektedir. Bu konuda parti yetkililerimiz tarafından MHP yetkilileri defalarca uyarılmış olmasına rağmen bu güne kadar bir sonuç alınamamıştır.

            Akşehir’de 2004 yerel seçimlerinde MHP’nin kendi adayına ve Akşehir’e yaptıkları hala hafızalardan silinmemiştir. 90 yıllık bir çınar olan Cumhuriyet Halk Partisinin bu davranışıyla güvenilirliğini kaybeden bir siyasi partinin peşinden sürüklenmesi mümkün değildir.

            Akşehir’de iş birliği yapılmak isteniliyorsa çatısı altında birleşilmesi gereken tek siyasi parti Cumhuriyet Halk Partisidir.

            Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir’de çıkan bir yerel gazetemiz tarafından düzenlenen ankete göre de açık ara öndedir. Ayrıca şehir merkezi, beldelerimiz ve köylerimizdeki yurttaşlarımızla yaptığımız görüşmeler ve seçim çalışmalarımız da birinci sırada olduğumuzu teyit etmektedir. Bu durumda herhangi bir siyasi partiyi desteklememiz asla söz konusu olamaz.

            En son yapılan 2011 seçimlerinde alınan sonuçlar ortadadır. Bu sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi Akşehir’de 3. Parti durumundadır. Milliyetçi Hareket partisi yetkililerini bu davranışlarından dolayı kınıyor dedikodu üzerine siyaset yapmaktan men ediyor Akşehir’deki barış ve huzur ortamının bozulmaması için çaba sarf etmeye, temiz siyaset yapmaya, bu konudaki söylentileri yalanlamaya davet ediyoruz.

            Gelişmeleri saygıdeğer halkımızın dikkatine sunuyoruz.”

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada