banner178

BALOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

BALOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

11 Mayıs 2012 Cuma 00:21
776 Okunma
BALOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
banner155

Baloğlu mesajında şunları kaydetti:

Engelli olmak yaşama katılmaya engel değildir. Bizlerin üzerine düşen engelli kardeşlerimizin toplum ve yaşam içerisinde birey olarak yer almalarını sağlamaktır.

10 Mayıs’ta başlayan Dünya Engelliler Haftası engelliler konusunda toplumun dikkatini çekebilmek, bu konuda daha duyarlı olunmasını sağlamak için kutlanmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması, hem sosyal devlet anlayışının, hem de vicdani sorumluluğun gereğidir. Bu yüzdendir ki AK Parti olarak, Türkiye’de her 10 kişiden birinin engelli olduğu gerçeğini göz önünde tutuyor, engelli kardeşlerimizin başkalarına muhtaç olmadan, toplum hayatına katılmaları ve daha iyi şartlarda yaşamaları için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bunun bir siyasetçi olmanın gereğinden çok insan olmanın bir gereği olduğu bilinci içerisindeyiz. Engellilere sağlık, tedavi, bakım ve gerektiğinde psikolojik destek hizmetleri sunuyor, onları hayata sıkı sıkıya bağlama görevimizi yerine getiriyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ülke genelinde konu üzerindeki bilinci arttırmak adına Ulaşılabilirlik bölgesel paylaşım toplantıları düzenlemekte, bu vesileyle özürlülerin de herkes gibi ve herkesle birlikte yaşamın tüm alanlarındaki hak ve hizmetlere ulaşabilmesi ve bunlardan yararlanabilmesi ilkesini hayata geçirmektedir.

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası’nın, engelli kardeşlerimizin sorunlarına duyarlı olmamız noktasındaki bilinç ve hassasiyetimizi arttırarak onların önündeki fiziki, sosyal ve hukuki engellerin kalkması adına yapılan çalışmaların artması temennisi ile hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada