banner178

BAKAN ELVAN AKŞEHİR’DE

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Milliyetçilikten dem vuruyorlar. Milliyetçilik lafla olmaz, vatana hizmetle olur. Eğer siz yatırım yapıp bu ülkeyi güçlendiriyorsanız, milliyetçilik budur" dedi.

BAKAN ELVAN AKŞEHİR’DE

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Milliyetçilikten dem vuruyorlar. Milliyetçilik lafla olmaz, vatana hizmetle olur. Eğer siz yatırım yapıp bu ülkeyi güçlendiriyorsanız, milliyetçilik budur" dedi.

24 Mart 2014 Pazartesi 08:36
1038 Okunma
BAKAN ELVAN AKŞEHİR’DE
banner155

Akşehir Kültür Merkezinde düzenlenen programa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Ak Parti Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, Ak Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Elvan, partisince Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, 2002 yılında milli iradenin temsilcisi olabilmek için yola çıktıklarını belirtti.

Geçmişte vesayet anlayışıyla iş yapanların, AK Parti hükümetinden rahatsız olduğunu ve çeşitli darbe girişimleriyle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Elvan, "Hem siyasi hem de ekonomik istikrarın sağlanmasına karşın partimizi kapatma girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bununla da yetinmediler, 27 Nisan'da muhtıra vermeye kalktılar ama hükümetin dik duruşu sayesinde o muhtırayı, bize muhtıra vermek isteyenlere verdik" diye konuştu.
Ülkeyi yönetmenin kolay olmadığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya çıkıp, geminin kaptanlığını üstlendiğini anlatan Elvan, şunları kaydetti:

"Üstlenmeseydi bugün hala eski günlerdeki gibi olacaktık. Küçük Türkiye... Hem bölgesinde, hem dünyada söz sahibi olamayan, 3,5 yılda bir veya birkaç kez yurt dışına çıkabilmiş başbakan, aylarca toplanamayan bakanlar kurulu ve ülkede yatırım namına bir şeyin yapılmadığı dönem...

Devlet memuru maaşlarını zor ödendiği dönem. Geçmişte 1 milyar dolara muhtaç bir Türkiye vardı. Bugün biz yılda 2.5 milyar dolar dış ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimize yardım yapıyoruz. O günleri hatırlamadan bu günlerin önemini anlayamayız. Milliyetçilikten dem vuruyorlar.

Milliyetçilik lafla olmaz, vatana hizmetle olur. Eğer siz yatırım yapıp bu ülkeyi güçlendiriyorsanız, milliyetçilik budur. Demokrat olmak da kolay değildir. Lafla sosyal demokratlık olmaz. Son 12 yılda demokratikleşme yönünde birçok adım attık. Sosyal demokratız diyenler bu adımların atılmasına cesaret dahi edemediler."

Elvan, hizmet partisi olduklarını, halka hizmet etmek için yola çıktıklarını, bu yolda yürümeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada