banner178

AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya’dan 3 proje daha

HAL ÇALIŞMALARI - ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI VE HAL BİNASI İNŞAATI PROJESİ

AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya’dan 3 proje daha

HAL ÇALIŞMALARI - ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI VE HAL BİNASI İNŞAATI PROJESİ

28 Mart 2014 Cuma 00:00
994 Okunma
AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya’dan 3 proje daha
banner155

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Yük.Müh. Salih Akkaya seçim çalışmaları kapsamında projelerini açıklamaya devam ediyor. Projelerini anlatırken şu görüşlere yer verdi:

HAL ÇALIŞMALARI

“Perşembe pazarının alt kısmında yer alan sebze ve meyve halimiz şu anda ihtiyaçları karşılar durumdadır ancak yeni çıkan yönetmelikler çerçevesinde bazı kriterler yönü ile revize edilmesi gerekmektedir.

Türkiye her alanda bir değişim ve gelişim yaşamaktadır. Hükümetimiz, vatandaşa götürülen hizmetlerin daima kalitesini ve çıtasını yükseltmek istiyor. Yeni Hal yasası ile de bu isteğini uygulamak kararlılığındadır.

Bu yasa ile üreticimizin ve esnafımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız. Mevcut sebze ve meyve halini  yeni hal yasasına uygun hale getirme çalışmalarında esnafımıza rehberlik edecek, her daim onların yanında olacağız.

Yine bu çalışmalar devam ederken potansiyeli uygun olan bölgelere yeni Hal yapmayı planlıyoruz.

ARAZİ  TOPLULAŞTIRMASI

Bölgemizdeki arazilerimizin durumu, büyüklük itibariyle çok değildir. Mevcut arazilerimizin % 80’i beş dekarın altındadır.

Bu her şeyden evvel enerji ve emek israfıdır. Milli Ekonomiye ve aile ekonomisine zarar ve yüksek maliyet demektir. Sahip olduğu araziler için farklı farklı bölgelere giden üreticilerimiz, zaman kaybı, emek kaybı, maliyet artışı ile de ekonomik anlamda kayba uğramaktadırlar.

Arazi parçalığı fazla olan köylerimizde Arazi Toplulaştırması’nın devamı için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile koordineli çalışacağız.

 HAL BİNASI İNŞAATI

Hal binası ile ilgili proje çalışmalarımız esnaflarımız tarafından da dikkatle takip edilmekte ve merakla beklenmektedir.

Bu projemizle ilgili söz konusu yerimize Belediye olarak hemen bir şey yapılamayışının en önemli nedeni Anıtlar Yüksek Kurulu ile bağlantılı ve müsaadeli çalışma zorunluluğu idi. Şu ana kadar epey bir mesafe alınmıştır. Bu yerimizin projeleri de hazırdır. Orada bulunan esnaflarımızın hakları kaybolmadan ve onları mağdur etmeden  oradaki çalışmalarımız yürütülecektir. Her ne kadar projelerimiz hazır olsa da orada bir şey yapmaya başlamadan önce yerleşik esnafımızla istişare edip esnafımızın beklenti,  talep ve tekliflerini dikkate alarak yine esnafımızla beraber karar vereceğiz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada