banner178

AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya:

“RAYBÜS’LE HIZLI TREN İSTASYONUNA YOLCU TAŞINACAK”

AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya:

“RAYBÜS’LE HIZLI TREN İSTASYONUNA YOLCU TAŞINACAK”

26 Mart 2014 Çarşamba 09:30
1049 Okunma
AK Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya:
banner155

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya’nın Projelerinden; Raybüs ve Organize Sanayi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

RAYBÜS

Her alanda hızlı bir gelişim seyreden ülkemiz, ulaşım alanında da dev hizmetlere şahit olmaktadır. Bir zamanlar tünelsiz dar dağ yollarında nefesini tutan insanlarımız yerine göre tek şeritli bozuk yollarda trafik kazalarında canını vere vere yerine göre de bitmek bilmeyen rötar yapan trenlerde yolculuk yapamaya mahkumdu.

Çok şükür hükümetimizin hizmete aşık, samimi çalışmaları neticesinde bazıların hayaline bile gelmeyecek hızda ve kalitede çok şey değişti, gelişti.

Dar dağ yollarının yerini çok şeritli tüneller aldı. Trafik kazalarının sık sık yaşandığı bozuk tek şeritli yolların yerini çok şeritli otobanlar aldı. Rötar yapan ve bir türlü yolculuğu kısa sürede bitmeyen trenlerin yerini hızlı trenler aldı. Bir birine kavuşamayan kıtalar deniz altında Marmaray ile 4 dakikada kavuşturuldu.

Bu yapılan hizmetlerden Konya’da nasibini aldı. Halkımızın bu hizmetten yararlanmasını sağlayacağız. Bunu kolaylaştırmak içinde Hızlı Tren istasyonuna kadar gidecek olan seri RAYBÜS seferlerinin başlatılması için elimizden geleni yapacağız.

 

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Akşehir Organize Sanayi şehrimizin kalkınmışlığında ve istihdamında çok önemli bir yerde durmaktadır. Buradaki büyüme demek, şehrimizin ekonomisinin büyümesi, refahının ve huzurunun artması demektir.

Organize Sanayinde  göğsümüzü kabartacak ve geleceğe umut aşılayan gelişmeler yaşıyoruz. Daha önceki dönemlerde hepinizin malumu olduğu üzere Organize Sanayi, sorunlarını halledememiş, yatırımcıyı davet etmekten geçtik, bir işletmenin dahi işini yapamaz durumda olan bir Organize Sanayi vardı. Şimdiki Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin oda yönetimine geçmesiyle Organize Sanayinde tarihi bir milat yaşandı. Tüm sorunlar çözüldü. Dışarıdan ve içeriden yatırımcılar teşvik edilerek Organize Sanayi adeta şaha kalktı. 77 adet parsel, müracatlarda dikkate alındığında  tümden tahsis sağlandı ve yer kalmadı. Bu 77 parsel üzerinde 37 adet firmadan kimisi harıl harıl çalışmakta kimi, inşaatını ve projelendirmelerini devam ettirmektedir.

Bu tabloyu bilmeyen ve görmeyenler konuya yabancı olduklarından kalkıp “organizeye  bir şey yapılmıyor” diyebiliyor, demekle kalmıyor bilgisizliğini itiraf edebiliyor. Bu konuda Belediyemizle de işbirliği içerisinde olan Ticaret ve Sanayi odası Yönetimini ve başkanını kutluyor, tebrik ediyorum.

Bu yapılan hizmetleri asla yeterli görmüyor, daha fazlası için mücadele içinde olacağımızı bilmenizi isterim. Bu doğrultuda   Organize Sanayinin hemen yanında bulunan 38 Parsellik yeni araziyi Organize Sanayinin içerisine katmak ve yeni gelecek yatırımcılara yeni yerler açmak için çaba sarf ediyoruz.

Çünkü şu anda Organize Sanayinde yer kalmadı. Ticaret ve Sanayi Odamızla işbirliği içerisinde bu yeni yerlerin tahsisinde aktif rol alacağız.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada