banner178

AK PARTİ 53. DANIŞMA MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Örs: “Tüm şer ittifaklara rağmen yürümeye devam edeceğiz”

AK PARTİ 53. DANIŞMA MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Örs: “Tüm şer ittifaklara rağmen yürümeye devam edeceğiz”

29 Mart 2016 Salı 00:01
1806 Okunma
AK PARTİ 53. DANIŞMA MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
banner155

AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı, 53.  İlçe Danışma Meclisi’ni daraltılmış olarak gerçekleştirdi. Genel Merkez ve İl Başkanlığı’nın talimatlarıyla belirli bir program dahilinde yapılan İlçe Danışma Meclisi’nde açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, “Bizler hak olan davamızda, hakkın yolunda tüm şer ittifaklara rağmen yürümeye devam edeceğiz” sözlerini kaydetti.

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 53. İlçe Danışma Meclisi’ne AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Koordinatörü M. Kemal Avcıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları katıldı.

Gündeme yönelik açıklamaların ve parti çalışma faaliyetleri sunumlarının yapıldığı AK Parti Akşehir 53. İlçe Danışma Meclisi, Divan’ın teşekkülüyle başladı.

“DAVA ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Açılış konuşmasına merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak başlayan AK Parti Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, “Sn Milletvekillerimizin de katıldığı en son danışma meclisimizden bu yana yine Akşehir İlçe Teşkilatı olarak önemli çalışmalarda bulunduk. Genel merkez ve il teşkilatımızın talimatları ile yenilenme ve daha etkin saha çalışmalarında bulunma adına mahalle başkanlıklarımızın bazılarında değişikliklere gittik. Ak Parti teşkilatlarında görev almak önemli bir sorumluluğun altına girmek ve maddi-manevi fedakârlıkta sınır gözetmemek demektir. Bu vesile ile partimiz kurulduğundan bugüne kadar görev alan tüm dava arkadaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

 

 

“ŞEHİTLERİMİZİ, RAHMETLE ANIYORUM”

Dünyanın önemli bir imtihandan geçtiğini belirten Başkan Örs, gelen şehit haberleriyle derinden üzüldüklerini ifade etti. Örs açıklamasına şöyle devam etti: Dünya, aslında bizler için bir imtihan yeri. Bizim inancımızda bu böyledir ve bugün de tüm dünya aslında önemli bir imtihandan geçiyor. Gelen şehit haberleri, kaybolan umutlar, yıkılan hayaller, daha kundakta iken babasız kalan yavrular, babasının cansız bedeninin etrafında o safiyane-çocukça duygularla olanlardan bihaber koşuşan çocuklar… Bu her bir sahne, yaşanan trajedi hepimizi derinden üzmekte. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ailelerine de sabrı cemil niyaz ediyorum.”

“ÜLKEMİZ DIŞINDA DEVLETİ SUÇLAYAN ÜLKE YOK”

“Ülkemizde olduğu gibi dünya’nın özellikle de Avrupa’nın değişik noktalarında da bombalar patladı” diyerek dünyayı sarsan terör saldırıları ile ilgili açıklama yapan AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Örs, “ Bombaların patlamasının sonrasında verilen tepkiler, konuşulanlar o patlayan bombalar kadar tesirli diye düşünüyorum. Ancak önemli olan şu ki ülkemizden başka hiçbir yerde devletini, hükümetini suçlayan olmadı. İşin elim tarafı budur. Bugüne kadar 5 yıllık süre zarfında Suriye’de ölen insan sayısı 370 binlere yaklaşmış durumda. Bunların 235 bini masum sivillerden oluşmaktadır. Ortalama günlük ölen insan sayısı ise 198’dir… Bunlara seyirci kalanlar, kendi iç meseleleridir perspektifinden bakanlar insanlık sınavında sınıfta kalanlardır diye düşünüyorum. Çünkü ölen, öldürülen, katledilen sadece insanlar değil,insanlıktır. Ayrıca 2016 yılının Ocak ayının başından Mart ayı ortasına kadar olan sürede tüm Avrupa’ya giden mülteci sayısı 141 bin iken ve bunun önlemini almak için sürekli toplantı yapanlar ülkemizdeki rakamın 3 milyona yaklaştığını da aslında çok iyi bilmektedirler. Bizler eşrefi mahlûkat olan insanı her şeyin üstünde tutan bir dinin mensupları ve ensarlık görevini tüm detayları ile üstlenen bir milletiz hamdolsun” sözlerine yer verdi.

 

 

 

 

GÜN, DAVAYA SAHİP ÇIKMA GÜNÜ”

Ülkemize ve ilçemize yapılan önemli projeleri aktaran Başkan Örs, “2.Abdülhamid’in ifadesiyle itibar suikastına kurban gitmek gibi bir niyetimiz yok. Bu sebeple tüm teşkilat mensuplarımıza önemli görevler düşmekte. Gün, her zamankinden fazla davaya ve davamıza öncülük eden büyüklerimize sahip çıkma günü. Gün, yapılan icraatları tek tek anlama-anlatma günü, gün akla karayı ayırma günü” ifadelerine yer verdi.

“TBMM’YE AYAĞIMIZ UĞURLU GELDİ”

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Taşeron işçilere yönelik yaptığı açıklama ile ilgili değerlendirme yapan Başkan Örs, “Geçtiğimiz Salı günü TBMM’de Partimizin grup toplantısına iştirak ettik.Ayağımız uğurlu geldi ve Sn Başbakan’ımız taşeron işçilerle alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizde 700 binin üzerinde taşeron işçi olduğu ve bunların da 170 bin ile 200 bininin asıl işlerde çalıştığı kayıtlara göre biliniyor. Bu ay sonuna kadar yasal düzenlemelerin yapılıp ilk etapta asıl işlerde çalışanların kadroya geçmesi bekleniyor. Özel sözleşmeli personel statüsü altında 3er yıllık dönemlerde yapılacak değerlendirmelerle tüm taşeron kardeşlerimiz de görevlerini yapmış olacaklar. Önemli bir hususu da hatırlatmakta yarar görüyorum. Bu taşeron işçi olarak çalışanlara mesleği ve kamu hizmeti yapabilmesi için gerekli bilgi ve donanıma sahip olup olmadıkları ile alakalı sınav yapılması da planlanmakta” sözlerine yer verdi.

AKKAYA, 2016 YATIRIMLARINI SUNDU

AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı 53. Danışma Meclisi’nde söz alan Akşehir Belediye Başkanı Yük. Müh. Dr. Salih Akkaya, bugüne kadar yapılan yatırımlar,devam edenler  ve 2016 yılında yapılacak icraatları ve yatırımları detaylı olarak  aktardı.

“DOĞALGAZ DAĞITIMI ÇALIŞMASI BAŞLADI”

Akşehirli hemşerilerimizin, Nasreddin Hoca Torunlarımızın uzun zamandır beklediği doğalgaza kavuşmak üzere RMS İstasyonu yeri ve iletim--‐dağıtım hattı belirlenerek, İstasyon yapılmak üzere Adsız Mahallesi’nde 2 Dekarlık taşınmaz satın alınmıştır. Çalışmalar Mart Ayında başlamış olup, Ekim Ayında doğalgaz kullanımına geçilmesi planlanmaktadır. 6 Mahallemizde Toplam 55 Km hat döşemesi bu yıl tamamlanacaktır”

Başkan Akkaya, ayrıca Akşehir’de “Et entegre tesisi, içme su, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisi yenileme, mesire alanı ve park projesi, Bilim merkezi, SGK binası, Yarenler Mahallesi kapalı Pazar projesi, Modern Nasreddin Hoca Çarşısı, Atakent ve Altuntaş’a Sanayi Tipi Dükkan, kaldırım yapımı, yol yapım çalışmaları, sokak sağlıklaştırma projesi, hal dükkanlarının yenilenmesi, mahallelere çocuk parkı, Doğrugöz Mahallesi’ne yapılacak olan TOKİ evleri, engelliler için midibüs alımı, park ve bahçe düzenlemeleri, Mizah Köyü Projesi”  konu başlıklarında detaylı olarak katılımcılara bilgiler aktardı.

KIYICI: DAVAMIZA SAHİP ÇIKIYOR VE BU YOLDA İLERLİYORUZ

AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kıyıcı, AK Parti Akşehir Gençlik Kolları olarak son üç ay içerisinde yapmış oldukları faaliyetleri sunum eşliğinde aktardı. Kıyıcı, “AK Gençlik olarak davasının peşinde olan bir gençlikle parti çalışmalarını, lise birimi, üniversite birimi olarak sosyal, siyasal ve her alanda sürdürüyoruz. Başbakanımız, Hocamız ve Genel Başkanımızın izinde 2023 hedefine azimle, fedakarlıkla koşarak ilerliyoruz” dedi.

KALELİ: “İLÇE BÜYÜRSE; İL BÜYÜR, İL BÜYÜRSE; TÜRKİYE BÜYÜR”

 AK Parti Akşehir 53. İlçe Danışma Meclisi’nde söz alan AK Parti Konya Milletvekili M. Uğur Kaleli, ülkenin gelişmesine değinerek, Akşehir büyürse, Konya gelişir, Konya gelişirse Türkiye gelişir. Biz hükümet olarak gelişime önem veriyoruz. Özellikle İnsan kaynaklarının gelişimi, AR-GE’nin gelişimi bir ülke ekonomisinin gelişimi için hayat suyu demektir. Yani bunların gelişmesiyle ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır. Ülkemiz bunu fazlasıyla sağlıyor. 2023 hedefi doğrultusunda ilerlerken Akşehir’e yapılan ve yapılacak olan projeleri incelediğimiz zaman gelişimde olduğumuzun kanıtını görüyoruz. Tabi her gelişme, ihtiyaçları artırıyor. İhtiyaçlarda hizmeti doğuruyor ve hizmet için de risk almak gerekiyor. İşte örneğimiz Akşehir Belediyesi.Yapılanlara ve yapılacak olanlara bakıldığı zaman hizmetin ne demek olduğunu rahatlıkla görebiliriz yeter ki görmek isteyelim” dedi.Çanakkale ruhu ile alakalı da önemli bilgiler aktaran Konya Milletvekili Uğur Kaleli Akşehir’i de kendi evi gibi gördüğünü de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından basına kapalı olan bölümde soru cevap şeklinde iştişarenin devam ettiği toplantı yaklaşık iki saat sürdü.

Son Güncelleme: 28.03.2016 23:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada