banner178
banner241

KALPTEKİ DELİK AMELİYATSIZ KAPATILDI

PARKHAYAT Hastanelerine başvuran 50 yaşındaki Uğur Akbaş isimli hastanın doğuştan olan kalp deliği rahatsızlığı ameliyatsız bir şekilde kapatıldı.

KALPTEKİ DELİK AMELİYATSIZ KAPATILDI

PARKHAYAT Hastanelerine başvuran 50 yaşındaki Uğur Akbaş isimli hastanın doğuştan olan kalp deliği rahatsızlığı ameliyatsız bir şekilde kapatıldı.

02 Kasım 2017 Perşembe 00:35
1451 Okunma
KALPTEKİ DELİK AMELİYATSIZ KAPATILDI
banner155

PARKHAYAT Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanları Uzm. Dr. Bektaş Murat ve Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül tedavi edilen hastanın doğuştan kalp deliği ( ASD ) rahatsızlığı ile ilgili şu bilgi verdiler: 

ASD ( Atriyal septal Defect) doğuştan kalp hastalıklarının arasında en sık görüleni olup, genellikle çocukluk döneminde tanı konulup tedavi edilmektedir. Ancak bazı kişilerde herhangi bir belirti göstermeyip erişkin yaşlara kadar tanı konulamayabiliyor. Hastalar erişkin yaşlarda özellikle çarpıntı, nefes darlığı, göğüs ağrısı belirtileriyle hekime başvurabiliyorlar. Bizim hastamız da 50 yıldır kalbindeki delikle yaşıyordu, nefes darlığı ve göğüs ağrısı ile hastanemize başvurdu hastanın yapılan ekokardiyografi tetkikinde kulakçıkları arasındaki duvarda ASD (Atriyal septal Defect) dediğimiz delik saptandı.

Hastanın  Anjiyografi olan bir merkezde tedavi oması gerektiğinden PARKHAYAT Afyon Hastanesinde kardiyoloji Uzmanları Uzm.Dr. Bektaş Murat ve Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül ile birlikte hastanın kalbindeki delik yaklaşık yarım saat süren işlemle kasık bölgesinden girilerek ameliyatsız  yöntemle şemsiye olarak bilinen kapama cihazıyla ağrısız, sancısız, anestezi verilmeden  başarıyla kapatıldı. Hasta bir gece misafir edildikten sonra şifa ile taburcu edildi.

Kardiyoloji Uzmanları Uzm. Dr. Bektaş Murat ve Uzm. Dr. Ali Seydi Özgül  özellikle okul çağındaki çocuklarımızın çarpıntı , göğüs ağrısı veya  nefes darlığı olduğunda muhakkak bir hekime başvurması çok önemlidir. Çünkü kalp deliği olan hastaların rahatsızlıkları çocukluk çağında fark edilmezse erişkin yaşa geldiğinde ameliyat veya kapalı işlemle kapatma işlemi için bazı vakalarda geç kalınabilmektedir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada