Eğitim Haberleri Tümü

OKUL SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Okul-Sektör işbirliği kapsamında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıların ilki Akşehir’de yapıldı. Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz ile beraberindeki sekiz kişilik heyet, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Şube Müdürü H. Emrullah Öztürk, Akşehir Barosundan Av. Can Kamalı, İlçe Sağlık Müdürlüğünden Özge Gencer, İş Kur Hizmet Merkezinden Abdurrahman Keskin, Nasreddin Hoca Huzurevinden Mizgin Öziş, Marangozlar Odası Başkanı Abidin Dilber, Lokantacılar ve Elektrikçiler Odası Başkanı Ramazan Kocaihtiyar, Terziler Odası Başkanı Kazım Baran, Berberler ve Kuaförler Başkanı Ahmet Er ile ilçede bulunan Mesleki ve Teknik okulların müdürleri katıldı.

Toplantıda; mesleki ve teknik eğitimdeki yeni değişiklikler, 6764 sayılı kanundaki değişiklikler, okulların ihtiyaçları, sektörün sorunları ve beklentileri, kalifiye nitelikli ara elemanların yetiştirilmesi ve istihdamları, öğrencilerin beceri eğitimleri gibi konular ele alındı.

Akşehir’de yapılan protokol çerçevesinde heyette bulunan temsilciler, daha sonra ilçedeki bazı okullara giderek incelemelerde bulundular. Okul-Sektör İşbirliği ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu, çalışmalarına önümüzdeki günlerde de bir araya gelerek çalışmalarına devam edecek.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz