banner178

GAZETECİ YAZAR KAVAKLI KONFERANSI BUGÜN

Akşehir Belediyesi Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenliyor.

GAZETECİ YAZAR KAVAKLI KONFERANSI BUGÜN

Akşehir Belediyesi Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenliyor.

27 Aralık 2016 Salı 00:02
3262 Okunma
GAZETECİ YAZAR KAVAKLI KONFERANSI BUGÜN
banner155

27 Aralık 2016 Salı günü gerçekleştirilecek konferansta "Mehmet Akif Ersoy ve Düşünceleri" konusu işlenecek. Vefatının 80. Yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’ u anmak ve düşüncelerini anlamak hakkında önemli bilgilerin verileceği konferans, Akşehir Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da başlayacak. Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Ali Erkan Kavaklı konferansına tüm halkımız davet edildi.

ALİ ERKAN KAVAKLI KİMDİR?

Ali Erkan Kavaklı: (1952 – Seydişehir - Konya) eğitimci, yazar,  gazeteci.

1952 yılında Konya’nın Seydişehir ilçesine bağlı Kavak köyünde doğdu. İlkokulu Kavak’ta, orta ve liseyi Konya’da okudu. 1971 yılında liseyi bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine girdi, 1976’da fakülteden mezun oldu ve öğretmenliğe başladı. Hatay, Sivas, Divriği, Suşehri, Çanakkale ve İstanbul’daki çeşitli okullarda, altı yılda Almanya’da edebiyat öğretmenliği yaptı.

Yazı hayatına hikâye ile başladı, ilk hikâyesi 1975 yılında yayınladı. Daha sonra çeşitli dergi ve gazetelerde sürekli yazılar yazdı.

1988 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı imtihanı kazanarak Almanya’ya gitti, altı yıl orada kaldı, Almanca öğrendi, Alman edebiyatı ve modern literatür ile ilgili kurs ve seminerler takip etti.

Hâlen eğitim, başarı ve motivasyon seminerleri veriyor. 1850’den fazla konferans veren Kavaklı, Almanca ve Arapça biliyor ve iki çocuk babasıdır.

Sanat Anlayışı

Liselerde okutulan edebiyat, dil bilgisi ve kompozisyon kitaplarını hazırlayan komisyonda görev aldı, komisyon başkanlığı yaptı. Kavaklı sanat anlayışını şöyle açıklıyor:

“Sade bir dille, insanların ve insanlığın problemlerini ele alan roman ve hikâyeler kaleme alıyorum. Postmodern bir tavırla yazıyor, revaluasyonerist bir üslûbu benimsiyorum. İnsanları iyiye, güzele, doğruya yönelterek değiştirmek, barış ve kardeşlik duygularını güçlendirmek istiyorum. İnsanı melekleştirebilirsek dünyayı cennete çevirebileceğimize inanıyorum. Gerilimli, heyecanlı ve vakaya dayalı roman ve hikâye yazıyor; başarı ve eğitim kitaplarıyla gençlere özgüven kazandırmak, onları motive etmek ve başarılarını artırmak için çalışıyorum.”

Aldığı Ödüller

İntikam romanı, Tuzla Belediyesi roman yarışmasında ödül kazandı.

Avrupalı Mevlevî, Esra Film’in açtığı yarışmada “jüri özel ödülü” aldı(1997).

Tante Ruth, Kültür Dünyası dergisinin(1988); Yemin hikâyesi ile Yeni Düşünce dergisinin açtığı yarışmada ödül aldı (1982).

Sacayağının Ayakları isimli makale Yeni Asya’nın açtığı makale yarışmasında birinci oldu (1977).

Avrupa Yazarları Kompozisyon Yarışmasında ödül kazandı (1993).

Eğitim dalında “yılın en iyi köşe yazarı” seçildi (2004).

“En çok eğitim konferansı veren yazar” seçildi. (2008)

İnsanlık Ayağa Kalk ve Başkaldırıyorum isimli romanları Türkiye; Hicran, Mafya Kıskacında Vurgun, İtiraf Ediyorum ve İntikam ise Akit gazetesinde tefrika edildi.

Son Güncelleme: 27.12.2016 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner249

banner250

banner229

banner216

banner159

banner233

banner248

banner240

İpek Eşarp Burada