banner178
banner241

ZABITADAN FİYAT VE ETİKET DENETİMİ

Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki market, bakkal ve alışveriş merkezlerinde etiket, tarife ve fiyat denetimleri yapıyor.

ZABITADAN FİYAT VE ETİKET DENETİMİ

Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki market, bakkal ve alışveriş merkezlerinde etiket, tarife ve fiyat denetimleri yapıyor.

10 Ekim 2018 Çarşamba 07:19
2041 Okunma
ZABITADAN FİYAT VE ETİKET DENETİMİ
banner155

Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince haksız kazanç elde etmeye çalışan fırsatçılara yönelik çalışmalar başlatıldı. Başkan Salih Akkaya’nın talimatı üzerine Zabıta Ekipleri; marketlerde ve bakkallarda rafları dolaşarak etiketleri inceliyor.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin. Fiyatlarda ciddi oynamalar varsa, hatta stoklar varsa, bunların stoklarını basmak ve milletimizin haklarını korumak devlet olarak görevimizdir.’ ifadelerinin ardından biz de bunu bir emir addedip Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerini ilçemiz genelindeki market ve bakkalları denetletmek üzere görevlendirdik. Zabıta ekiplerimiz, şehir merkezinde bulunan bakkal ve marketleri gezerek fiyat etiketi denetimlerini yapıyorlar. Özellikle etiketlerin mevzuata uygun olup olmadığı ve reyondaki fiyatlarla kasadaki fiyatların aynı olup olmadığı konusunda zabıta ekiplerimiz kontrollerini sürdürüyorlar. Denetimlerle vatandaşlarımızın hakkını korumaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Ekipler, ayrıca marketlerde Yerli Malı etiketinin olup olmadığını da kontrol ederek, kilo bazında fiyatı olan ürünlerin gramaj olarak etiketlere doğru olarak yansıtılıp yansıtılmadığını da denetliyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Doğrusöz 2018-10-13 01:12:57

küçük işletmelerde ne kadar stok olabilir ki(bir atımlık barudu var misali) asıl büyük tüccarları denetlemek gerekir stok büyük işletmelerin elinde, fabrikaların elinde fiyatlara zam yapanlar da onlar haksız kazanç sağlayanlar da
Küçük işletmecinin elinde birşey yok piyasa kötü işler bitik küçük işletmeler karnını zor doyurur durumda bir de yaptırım yapılınca küçük esnafın morali olmaz tabi ki
Saygılarımla...

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada