banner178
banner241

“ YASAKÇI MI YOKSA ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ZİHNİYETE Mİ SAHİPSİNİZ ? ”

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ ‘GRUP YORUM’ KONSERİ İÇİN AÇIK HAVA TİYATROSUNA İZİN VERMEYEN BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKKAYA’YI ŞU YAZILI AÇIKLAMAYLA KINADI:

“ YASAKÇI MI YOKSA ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ZİHNİYETE Mİ SAHİPSİNİZ ? ”

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ ‘GRUP YORUM’ KONSERİ İÇİN AÇIK HAVA TİYATROSUNA İZİN VERMEYEN BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKKAYA’YI ŞU YAZILI AÇIKLAMAYLA KINADI:

14 Ağustos 2014 Perşembe 07:14
2652 Okunma
“ YASAKÇI MI YOKSA ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ZİHNİYETE Mİ SAHİPSİNİZ ? ”
banner155

Bu yıl ‘evlere şenlik’ (Anma Günleri) bir şenlik organizasyonu yaparak Akşehir Halkı’nda büyük hayal kırıklığı yaratan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya bu tavrını hala sürdürüyor.

Sol düşünceli bir grup tarafından Akşehir Açık Hava Tiyatrosu’nda verilmesi planlanan GRUP YORUM konserine onay vermeyen belediye başkanı hakkında Akşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünden kınama geldi. Kınamada şöyle deniliyor:  

"Sayın Akşehir Halkı, bir grup tarafından planlanan Grup Yorum konser organizasyonu hakkında belediye başkanımızın kararı neticesinde parti örgütümüzün açıklama yapması zorunlu kılınmıştır.  Belediye başkanı sayın AKKAYA'yı HALKA VE İCRAATA DÖNMEYE ÇAĞIRIYORUZ

                30 Mart seçimlerinden bugüne toplam 136 gün geçmiştir. Seçilen belediye başkanımız kendi seçildiği partinin üyelerini başkan yardımcılığı ve kendisine danışman yapmak dışında hiçbir icraat veya hizmette bulunamamıştır. Belediye başkanı olarak seçilen sayın AKKAYA bununla da yetinmemiş yıllardan beri süregelen 5-10 Temmuz organizasyonunu becerememiştir. Bu durum çekilmez hal aldığından ötürü artık gazetelerde dahi manşet olan sayın belediye başkanımızın basının söz ettiği gibi DALTONLARI BIRAKIP HALKA VE İCRAATA DÖNMEYE ÇAĞIRIYORUZ. Eğer icraat veya hizmet veremeyecek ise en kısa sürede gereğini yapmasını tavsiye ediyoruz.

                Sayın belediye başkanımıza bir takım sol kesimlerce yapılması planlanan bir konser organizasyonu için açık hava konser alanını kendisinden talep etmek amacıyla ziyaret etmiştik. Sayın belediye başkanımız da tarafımıza bu organizasyonu yapan kurulun kendisine gelecek grubu da tanıtacak şekilde bir hazırlıkla gelmesini talep etmiştir. Sayın belediye başkanımız bu ifadesi ile Türkiye'de herkesçe dinlenen ve bilinen bir grup olan Grup Yorum'u tanımadığını ifade etmiştir. Konser organizasyonu yapmak isteyen kurula da tarafımızca bilgi verilmiş ve belediye başkanı ile kendilerinin görüşmesi iletilmiştir. 12.08.2014 tarihinde konseri gerçekleştirecek olan kurul, belediye başkanı odasında sayın AKKAYA ile görüşmüştür. Bu görüşmede sayın belediye başkanımız güvenlik ve çeşitli bahaneler ileri sürmek suretiyle bu konserin açık hava tiyatrosunda yapılmasına izin vermediklerini söylemiştir. Güvenlik kaymakamlık ve emniyet uhdesinde olduğunu bilen bir başkanın bu bahaneyi ileri sürmesi çok manidardır. Kaldı ki, söz konusu konseri gerçekleştirecek kurulun güvenlik için özel güvenlik veya devlet kurumlarından destek alması da olası olduğunu sayın başkan düşünememiştir. .Bu nedenlerle;

1-HER DÜŞÜNCENİN, HER KÜLTÜREL FAALİYETİN ÖNÜ KAMU KURUMLARINCA AÇILMALIDIR. VESAYET SİSTEMİ İLE BİR YERE GELİNMEYECEĞİNİ İDDİA EDEN BİR PARTİNİN GÖRÜŞÜNE SAHİP BELEDİYE BAŞKANININ VESAYET SİSTEMİNİ ŞEHRİNDE UYGULAMASI NE KADAR DOĞRUDUR?

2-Akşehir'de hizmet ve icraat vaat ederek seçilen bir belediye başkanının KAMU ALANINI KAMUYA VERMEMESİ NE KADAR DOĞRUDUR?

3-Oturulan makamın bahane üretme yeri olmadığı açıktır. Belediye bünyesinde yetersiz olarak gerçekleştirilen bir 5-10 Temmuz ortada iken HALKIN KONSER HAKKINI ENGELLEMEK MANTIKSIZLIKTIR. ACABA BELEDİYE YETKİLİLERİ KENDİLERİ YAPAMADIĞI KONSER ORGANİZASYONUNUN BU KURULUN YAPMASINDAN MI ÇEKİNMEKTEDİR?

4-DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN BAHSEDEN BİR ANAYASAYA SAHİPKEN, SOL DÜŞÜNCEYE SAHİP OLMASINDAN ÖTÜRÜ SİYASİ MAKSATLARLA KÜLTÜREL FAALİYETLERİN ENGELLENMESİ ETİK MİDİR?

5-AÇIK HAVA TİYATROSUNDAKİ ORGANİZASYONLAR SADECE BİR SİYASİ PARTİNİN GÖRÜŞÜNE Mİ TAHSİS EDİLMİŞTİR?

6- KAMUYA AİT OLAN BİR YERİN KAMUDAN SAKINMASI NE KADAR ETİKTİR?

7- YASAKÇI BİR ZİHNİYETE Mİ SAHİPSİNİZ YOKSA ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ZİHNİYETE Mİ? EĞER ÖZGÜRLÜKÇÜ İSENİZ BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU!

                Bu hususları kamuoyu takdirine bırakıyor, sayın belediye başkanımızı hizmete, icraatta tarafsız, etik ve  halkın taleplerini yerine getirmeye davet ediyoruz.

 

                                                                                                                                             CHP AKŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ

 

Son Güncelleme: 20.11.2018 13:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
orduslymn 2014-08-14 08:48:58

özgür bir ülkede yaşadığımızı hatırlatırım başkanım kendi çıkarlarınca hareket etme.

Avatar
mehmet 2014-08-14 15:36:45

CHP SEN NEYİNİ KAFASİNİ YASİYON AKSEHİRDE TARİHTE SİLDİ AK PARTİ SENİ BOYUNA KONUSUYON Bİ LAF VAR İT UTUR YİGİT YURUR DİE ODA BİR BİZİM BİLDİGİMİZ RECEP TAYYİP ERDOGAN

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada