TESBİH KOLEKSİYONUNA MERAK SARDI, HALKA HİZMETİ 2. SIRAYA ATIVERDİ!

Akşehir eski cezaevi binası yıkıldı yerine Yeni Adliye Sarayı’nın 2019 yılında yapılması öngörülüyor ama Beyşehir İlçesi Adliye Sarayı’nın ihalesi 13 Aralık’ta yapıldı bile… TESBİH KOLEKSİYONCUSU VEKİLİMİZ HÜNERİNDEN DOLAYI ÖVGÜ ALIRKEN SİYASİ HİZMETLERİNDEN DOLAYI AKŞEHİR HALKI'DA YA SABIR ÇEKİYOR

TESBİH KOLEKSİYONUNA MERAK SARDI, HALKA HİZMETİ 2. SIRAYA ATIVERDİ!

Akşehir eski cezaevi binası yıkıldı yerine Yeni Adliye Sarayı’nın 2019 yılında yapılması öngörülüyor ama Beyşehir İlçesi Adliye Sarayı’nın ihalesi 13 Aralık’ta yapıldı bile… TESBİH KOLEKSİYONCUSU VEKİLİMİZ HÜNERİNDEN DOLAYI ÖVGÜ ALIRKEN SİYASİ HİZMETLERİNDEN DOLAYI AKŞEHİR HALKI'DA YA SABIR ÇEKİYOR

26 Aralık 2016 Pazartesi 01:35
12759 Okunma
TESBİH KOLEKSİYONUNA MERAK SARDI, HALKA HİZMETİ 2. SIRAYA ATIVERDİ!
banner155

Haber/Yorum: Ümit Aykut Şener

4 Mart 2016’da Adalet Bakanlığı’ndan Akşehir’e gelen resmi bir heyet Akşehir’e yeni bir adliye binası yapımı ile ilgili görüşmelerde ve incelemelerde bulunmuştu. Akşehir’deki adliye binasının çok eski ve yetersiz kaldığına dikkat çeken yetkililer, bölgeye hitap edecek yeni bir adliye binasının acil olarak yapılması konusunda hemfikir olduklarını ve bu konudaki çalışmaların da hızlandırılacağını söylemişlerdi.

Ancak siyasi destekten yoksun Akşehir yine üvey evlat muamelesi görmüş ve önceliği Beyşehir İlçesine kaptırmıştı. Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu’nun girişimiyle yatırımın önceliği Akşehir’in ellerinden üstelikte siyasilerin gözleri önünde Beyşehir’e verildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun yerel basın ve ajanslara Kasım 2016’da yaptığı açıklamasında,” Beyşehir’e kazandırılacak yeni Adliye Sarayı’nda ihale sürecinin başladığını belirterek, “Yeni Adliye Sarayı için Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Teknik İşler Dairesi Başkanlığı aldığımız son bilgilere göre ihale tarihini belirlemiş bulunuyor. Beyşehir Adliye Sarayı yapım işi 12 Aralık’ta ihaleye çıkacak ve ihaleyi üstlenecek olan yüklenici firmanın 450 takvim günü içerisinde bitirmesi öngörülüyor. İnşallah 2018 yılında Beyşehir yeni adliye sarayına da kavuşmuş olacak. Yapımı tamamlandığında ilçemize yakışır bir adliye sarayına inşallah dönemimizde kavuşacak. İlçemize yeni adliye sarayının kazandırılmasında emeği geçen başta AK Parti Konya Milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni yapılacak Beyşehir Adliye Sarayı inşaatı, 11 bin 340 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak Adliye Sarayı projesinde, 8 mahkeme, 4 duruşma salonu, 8 mahkeme kalemi, hâkim, savcı, adalet uzman ve yardımcısı odaları, 4 savcılık kalemi, 4 avukat bekleme odası ve diğer idari odaları bulunacak.

Beyşehir Adliye Hizmet Binası yapım işi 13.12.2016 tarihinde ihaleye çıkarıldı. Aşağıdaki Basın İlan Kurumu’nun linkini tıklayanlar bu durumu görebilirler.

https://www.ilan.gov.tr/detay-i%CC%87hale-duyurulari-yapim-i%CC%87nsaat-bina-yapim-isi-ihale-ilani-211994.html

24 Eylül 2016 tarihli Pervasız Gazetesinde kaleme aldığım yazımda şöyle demiştim:

“BEYŞEHİR’E ADLİYE SARAYI 2017’DE BAŞLIYOR, AKŞEHİR’E İSE YİNE HÜSRAN YİNE HASRET VAR!

ÇİLE AKŞEHİRLİM ÇİLE, GÖZ GÖRE GÖRE!..”

http://www.pervasiz.com.tr/guncel/beysehire-adliye-sarayi-2017de-basliyor-aksehire-ise-yine-husran-yine-hasret-var-h13407.html

Aradan 3 ay geçmesine rağmen Milletvekili Baloğlu, AK Parti İlçe Başkanı ve AK Partili Belediye Başkanından “TIK” yok! Attıkları tweetlere göre ise şu anda Akşehir’de yatırım sayısı o kadar fazla ki kent ekonomisi şahlanmış gidiyor!..

Fırat Kalkanı operasyonu ve ülke içindeki terör eylemlerinde o kadar şehidimiz varken, birisi de doğum gününü kutlayanlara ‘teşekkür’ ediyordu.   

Geçtiğimiz hafta sonu KANAL D Ana Haber’de Akşehir’in 2. Sıra AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu “TESBİH KOLEKSİYONU” ile gündeme gelerek siyasetten daha başarılı olduğu bir hünerini sergiledi. Şimdi herkes elini vicdanına koyup, bizim milletvekilimiz gerçekten ‘ne yapıyor’ diye şikâyette bulunmamalı, neden mi? :

"Baloğlu’nun kendi elleriyle tornada yaptığı tespihlerle Akşehir halkı “Ya Sabır” çekmek için kendilerine hediye edilmesini dört gözle bekliyor da ondan."

Son Güncelleme: 26.12.2016 18:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bamsıbeyrek 2017-01-09 10:06:02

vekilim inşallah o dizdiğin tesbihler arasında penslvnyadan gelen yoktur. saygılar

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240

İpek Eşarp Burada